Reklam

Askerlik celp ve terhis işlemleri ne zaman başlıyor?

Koronavirüs tedbirleri kapsamında Milli Savunma Bakanlığı celp ve terhis işlemlerini ertelemişti. Normalleştirme çalışmaları kapsamında askere alımlar tekrar başlayacak mı? İşte askerlik işlemlerinin detayları.

Askerlik celp ve terhis işlemleri ne zaman başlıyor?
22 Mayıs 2020 - 19:35 - Güncelleme: 22 Mayıs 2020 - 21:05

Türkiye’de normalleştirme çalışmaları kademeli olarak hayata geçirilmeye başlanıyor. Koronavirüs sebebiyle Milli Savunma Bakanlığı askere alımları bir süreliğine ertelemişti. Bu süreçte bedelli askerlik yapacaklar ve terhis süresi dolanlar için merakla Milli Savunma Bakanlığından yapılacak açıklamaları bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından  kışlada yapılacak çalışmaları kamuoyu ile paylaştı. Peki terhisler ne zaman başlayacak? İşte Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılacak celp, terhis ve bedelli askerlik açıklaması...

 

TERHİSLER NE ZAMAN YAPILACAK?

Koronavirüs sebebiyle terhis işlemi ertelenen erler için beklenen açıklama geldi.Cumhurbaşkanı Erdoğan kabine toplantısının ardından yaptığı  açıklamada, terhis işlemleri ertelenen askerlerin 31 Mayıs itibariyle terhis edilmeye başlayacağını açıkladı.

ASKERE ALIMLAR NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Milli Savunma Bakanlığı atama, görevlendirme ve personel temin faaliyetleri 1 Haziran’da askere alınacakların celp işlemleri ise 5 Haziran’da başlayacak.

 

BEDELLİ ASKERLİK ALIMI TARİHLERİ BELLİ OLDU!

Koronavirüs sebebiyle bedelli askerlikten faydalanmak isteyen vatandaşların alımları ertelenmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada bedelli askerlik alımlarının 20 Haziran’da başlayacağını açıkladı.

TSK VİRÜSLE MÜCADELEDE BAŞARILI

Ramazan Bayramı dolayısıyla Milli Savunma Bakanlığında bayramlaşma töreni düzenlendi. Sınırlı katılımla gerçekleştirilen törende Koronavirüs tedbirleri harfiyen uygulandı.Düzenlenen törende konuşan MSB Bakanı Hulusi Akar “koronavirüsle  mücadelede rakamlara bakıldığında gerçekten övünülecek bir durum var. ABD, Almanya, Rusya, İtalya, Fransa gibi ordular vaka sayısının azlığı bakımından incelendiğinde, TSK en başarılı durumda. Gerçekten büyük bir başarı bu.”dedi.

 

Bu haber 74 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum