Ekonominin kalbinde telefon ve internet krizi

Gölköy'de ekonomi denilince akla artık Pennecük Mevkii geliyor. Hem Tekstil Fabrikası, hem de Gölköy Sanayi Sitesi bu bölgede. Ancak böyle bir stratejik öneme sahip bölgede, ne telefonlar, ne internet, ne GSM operatörleri tam olarak çalışmıyor. Esnafın can damarı Pos makinaları ise sürekli sorun yaratıyor.

Ekonominin kalbinde telefon ve internet krizi
05 Haziran 2020 - 10:34 - Güncelleme: 08 Haziran 2020 - 11:37

Gölköy'de son yıllarda yapılan yatırımlarla ekonominin merkezi haline gelen Pennecük Mevkii'nde esnaf, cep telefonu, internet, sabit telefonlar ve pos cihazlarında sürekli sorun yaşıyor. Tekstil Fabrikası, Gölköy Sanayi Sitesi ve Akaryakıt İstasyonlarının bulunduğu bölge adeta Gölköy'ün kalbi haline geldi. İnsanların yoğun olarak bulunduğu bu bölgede esnaf zor durumda. 

GSM VE İNTERNET ÇOK KISITLI

114 dükkanını bulunduğu ve 20 Milyon liralık yatırımla yapılan Gölköy Sanayi Sitesi, yaklaşık 400 işçinin çalıştığı Tekstil Fabrikası ve iki adet akaryakıt istasyonu ve restaurantların bulunduğu bölgede ne GSM operatörleri tam olarak çekiyor, ne internet çalışıyor. İşletme sahiplerini en çok zorlayan ise pos cihazlarının tam olarak çaıştırılamaması, GSM operatörleri ve sabit hatta yaşanan sıkıntılar nedeniyle ödemelerin büyük bölümünü pos cihazından sağlayan iş yerleri pos cihazlarını da kullanamıyor. 

GSM OPERATÖRLERİ ÇÖZÜM ÜRETMİYOR
Bölgede bulunan esnaflar, GSM operatörleri Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone defalarca baş vuru yapmalarına rağmen şu ana kadar ne kendilerine bir dönüş olduğunu nede bir düzelme yaşandığını söyledi. 

SAMAN KAMYONU TELEFON KABLOLARINI KOPARDI
Gölköy'de bir çok mahallede yerlerde sürünen sabit hat kablolarıyla ilgili bir çok müracaat olmasına rağmen her hangi bir çalışma yapılmadı. Son olarak, Pennecük Mevkiin'de sarkan kablolarla ilgili önlem alınmaması nedeniyle, ilçeye giriş yapan bir saman yüklü kamyon bir hafta önce telefon kablolarını kopardı. Ancak yapılan ihbarlara rağmen bir haftadır her hangi bir çalışma yapılmadı. 

Bu haber 1415 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum