Haruniye ihmalkarlığın kurbanı oldu

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ihmal ve tedbirsizliği affetmiyor. Tedbirsizlğin son kurbanı ise Haruniye Mahallemiz oldu. Çalışmak üzere İstanbul'a gelen bir gencin, iş yerinde koronavirüs testi pozitif çıkınca evine gönderildi. Haruniye'ye gelen genç hiç bir tedbir kuralına uymadan hareket etti. Bilanço ise ağır oldu. İlk bilgilere göre 11 kişinin testi pozitif çıktı.

Haruniye ihmalkarlığın kurbanı oldu
28 Mayıs 2020 - 13:19 - Güncelleme: 28 Mayıs 2020 - 14:21

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronovirüs, ihmal ve tedbirsizliği affetmiyor. Haruniye Mahallemizde ikamet ettiği öğrenilen ve çalışmak için İstanbul'a giden bir kişinin testi pozitif çıkınca iş yerinden kendini izole etmesi için eve gönderildi. Ancak Haruniye Mahallemize dönen vatandaş, ne izolasyon kurallarına uydu, nede evde kendisini karantinaya aldı. Bayram tatilinde ise mahallenin gençleriyle top oynadı, kimine cep telefonunu verdi, kimileri ile tokalaştı. Bu ihmalkarlığın faturası ise ağır oldu. 

SAĞLIK EKİPLERİ DÜN GECE MAHALLELİYE TEST YAPTI

Dün bir vatandaşın rahatsızlanması ile ortaya çıkan olayın ardından sağlık ekipleri akşam saatlerinde mahalleye gelerek mahalleliye test yaptı. İlk belirlemelere göre yapılan testlerden 11'i pozitif çıktı. Sağlık ekipleri mahalle sakinlerinden kendilerini izole ederek 14 gün boyunca evlerinde karantinaya almaları söyleyerek, şikayetlerinin artması durumunda hemen 112 Acil Servisi'ni aramalarını söyledi. 

Bu haber 5243 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Murat Arslan
    4 ay önce
    Saçmalığın bu kadarına pes yani! Pozitif çıktıysa alın götürün arkadaş vatandaş saçmalamışsa ekipleri daha büyük saçmalamış yurt dışından gelenler yurtlarda karantinaya alınıyor bizimkiler evde o adam köyde birde evde durur mu