MSÜ sınavında 400 öğrenciye hastalık mı bulaştı?

Sağlık Bakanı Koca, Milli Savunma Üniversitesi sınavında 400 öğrenciye hastalık bulaştığı ve öğrencilerin karantinaya alındığı haberinin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

MSÜ sınavında 400 öğrenciye hastalık mı bulaştı?
20 Haziran 2020 - 17:50 - Güncelleme: 20 Haziran 2020 - 17:57

Milli Savunma Üniversitesi Sınavı'na giren 400 öğrenciye koronavirüs bulaştığı ve öğrencilerin karantinaya alındığına yönelik iddialarla ilgili Sağlık Bakanı Koca bir açıklama yaptı. Koca açıklamasında, "MSÜ sınavında 400 öğrenciye hastalık bulaştığı ve öğrencilerin karantinaya alındığı haberi gerçek dışıdır." dedi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı: "14 Haziran 2020 tarihinde gerçekleştirilen Millî Savunma Üniversitesi (MSÜ) sınavında '400 öğrenciye Kovid-19 bulaştığı ve bu öğrencilerin karantinaya alındığı’ yönünde sosyal medyada yer alan iddialar gerçek dışıdır. ÖSYM tarafından düzenlenen MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme sınavında, yalnızca Kocaeli’de sınava giren bir öğrencide hastalık tespit edilmiştir. Aynı sınıfta sınava giren 12 öğrenci ve 4 sınav gözetmeni temaslı kabul edilerek testleri yapılmış, tamamının sonucu negatif çıkmıştır. Bu mesnetsiz iddiaların, LGS ve YKS öncesinde öğrencileri paniğe sevk etmek dışında bir amaç taşımadığı ortadadır."

 

Bu haber 91 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum