Ordu'dan yelken ve kano tesisi atağı

Kano ve yelken sporu için çok uygun şartlara sahip olan Ordu'da kano ve yelken tesisi atağı başlıyor. Akyazı, Gülyalı ve Ordu-Giresun Havalimanı'nın yanında yeni tesisler kurulacak.

Ordu'dan yelken ve kano tesisi atağı
24 Haziran 2020 - 18:19 - Güncelleme: 24 Haziran 2020 - 18:37

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan yazılı açıklamada; Denizi, gölleri, menderesleri ve eşsiz kanyonları ile Ordu'nun kano ve yelken sporu için ideal ortamlara sahip olduğu hatırlatılarak, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler'in, hem Altınordu ilçesi Akyazı mevkisinde hem de Gülyalı ilçesi Ordu-Giresun Havalimanı'nın yanında bulunan alanda hazırlattığı projelerin hayata geçirilmesi talimatını verdiği belirtildi.

İlk etapta Akyazı mevkisindeki Yelken ve Kano Eğitimi Projesi'nin tamamlandığı aktarılan açıklamada, buranın tanıtım ve açılış programının 26 Haziran Cuma günü saat 14.00'de düzenlenecek törenle yapılacağı kaydedildi.

Güler, açılış programına tüm Orduluları davet ederek, Ordulu sporcular sayesinde yelken ve kano sporlarında Ordu'nun adını bütün dünyaya duyuracaklarını vurguladı.

Yelken ve kano federasyonları ile görüşmelerinin ve iş birliklerinin devam ettiğini anlatan Güler, şunları kaydetti:

"Bu kapsamda gerekli olan eğitim faaliyetlerini ve tesisleşmeyi gerçekleştirerek ulusal ve uluslararası düzeyde rekabet edecek altyapıyı yürüttüğümüz projelerle oluşturuyoruz. Müthiş bir coğrafyamız var. İlimizin coğrafi yapısı bu sporların yapılması için çok uygun. Çocukların ve gençlerin zihinsel, fiziksel ve ruhsal gelişimlerine katkı sunarak sağlıklı nesillerin yetişmesini istiyoruz."

:

Bu haber 55 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum