Saldırıya uğrayan Sevim Taş konuştu

Kahyaçayırı mevkiinde, eşinin kardeşinin saldırısına uğrayan Sevim Taş, olayın ardından ilk kez konuştu. Murat T.'nin ceza alması gerektiğini söyleyen Sevim Taş, 'Komşularım olmasaydı 3 günlük ölüydüm" dedi.

Saldırıya uğrayan Sevim Taş konuştu
20 Haziran 2020 - 11:59

Haberimizin ardından Türkiye'nin gündemine oturan Kale Mahallesi'ndeki saldırıyla ilgili konuşan Sevim Taş, "Beni komşularım kurtardı. Yoksa üç günlük ölüydüm" dedi. Kahyaçayırı mevkii'nde Perşembe günü yaşanan olayda, eşinin kardeşi tarafından girebi ile başına vurularak yaralanan Sevim Taş daha hastaneye gitmeden Saldırıyı gerçekleştiren Murat T. savcılık kararıyla serbest bırakılmıştı. 

HABERİMİZİN ARDINDAN GÖZALTINA ALINIP TUTUKLANDI
Haber Gölköy'de yayınlanan haberin ardından harekete geçen Gölköy Cumhuriyet Savcılığı, Murat T. hakkında yeniden gözaltı kararı verdi. Jandarma'da yapılan işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Murat T. tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNE OTURDU
Haberimiz sosyal medya üzerinen hızla paylaşılarak bir anda Türkiye'nin gündemine oturdu. Tüm ulusal kanallarda yer alan haberin ardından, konuşan Sevim Taş, Murat T.'nin ceza almasını istediğini söyledi. 

SEVİM TAŞ,  O KABUS DOLU ANLARI ANLATTI

Tedavisinin ardından taburcu edilen Sevim Taş, kabus dolu o anları anlattı. Taş, "Hayvanlarımın yanına giderken, Murat arkadan gelip bana vurdu. Yere düştüm. Ağzımı tellere dayadı. Hem bana vuruyor hem de üstümü soymaya çalışıyor. Çığlık attım. Komşular gelene kadar beni darbetti. Eşim geldi. Eşim beni kurtarmaya çalışıyorken boğuştular. Elinde keskin balta vardı, kana boyanmıştı. Baltayı elinden alıp, yan tarafa attım. Tekrar saldırdı. Komşulara seslendim. Beni komşularım kurtardı. Yoksa ben üç günlük ölüydüm. Allah beni, engelli çocuğuma bağışladı. 10 yıldır bize aynı şeyleri yaşatıyor. Her sene böyle bu adam. Ceza almasını istiyorum" dedi. Sevim Taş'ın eşi Recep Taş da kardeşi ile daha önce de sıkıntı çektiklerini ifade ederek, "Benim kalbimde pil var. Eşimi kurtarmaya çalışırken beni yerde sürükledi, devamlı vurdu" diye konuştu.

MURAT T. BİR YIL ÖNCE BİR KADININ DA KOLUNU KIRDI

Geçen yıl Murat Taş'ın saldırısına uğrayan Saniye Çapa ise, "Yaklaşık 8 ay önce Murat Taş bana da saldırdı. Beni dövdü, yerlere savurdu. Karakola gidip şikayetçi oldum ama ceza almadı. Ramazan ayında da samanlığımı yaktı. Mahalle olarak bundan rahatsızız. Ben davacıyım. Şikayetimden vazgeçmedim. Ceza almasını istiyorum" dedi.


Bu haber 12587 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum