Reklam
Ahmet ÇELENK

Ahmet ÇELENK

Ahmet Çelenk ile Haberli Yorum

Ha Gayret!

30 Mayıs 2020 - 09:07 - Güncelleme: 30 Mayıs 2020 - 14:34

Değerli okurlar bir kaç gün yazı yazmak için geciktim, öncelikle özür dilerken aslında beklediğim bir şey vardı. Son günlerde yazar dostlarımın yazılarını takip ettim. Gölköy'ü Gölköylü olmayı ve Gölköy ile ilgili yapılması gerekenleri sıraladılar. Öncelikle sevindiğimi ve gurur duyduğumu ifade etmek isterim. Acaba bu talepler anlık mı devamı gelecek mi diye baktım biraz. Gördüm ki Ertan Kılıç, Zübeyir Bekiroğlu, Hacı Ali Elibal ve diğer yazarlarımız kararlı. Bir de bu kararlılığa Gölköy'ü çıkarsız seven Enver Top, Erol Taş, Cengiz Sarıyer, Yusuf Ziya Karataş ve sayamadığım diğer isimler de destek verince şunu gördüm ; Gölköy artık kabuğunu kırıyor beyler. İlk yazımdan bir kaç cümle eklemek istiyorum, çünkü tam da yeri gelmişken ifadelerimi yenilemek istiyorum. 

Yeni dönemin getirdiği kazanımlarla kentin, tarımda, sanayide, turizmde Gölköy'ün gelişip kalkınması için geriye sadece harekete geçmek kalıyor.
Bunun için Gölköy Belediye Başkanı, meclis üyeleri , odalar, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşları bir araya gelerek stratejik yol haritasını belirlemeli.
Kentin öncelikli sorunları, yatırımcının ilgisini bölgeye çekmek için yapılması gerekenler önem sırasına göre belirlenmeli…
Yapılacak işler için kurumlar arası koordinasyonu sağlayacak, alanında uzman isimlerden komisyon oluşturulmalı.
Ön hazırlıkların tamamlanmasının ardından kurulan komisyon vakit kaybetmeden çalışmalara başlamalı.
Komisyon önceliklere göre alt ve üst yapı çalışmalarını hayata geçirirken, oda başkanları ve iş dünyası temsilcilerinden oluşturulacak bir heyet de hükümet nezdinden temaslarda bulunmalı. Gölköy bugüne kadar merkezi yönetimden aldığı desteğin daha fazlasını kente kazandırmalı.
Ayrıca özel bir ekip kurularak, yurt dışı ve yurt içi hibe programları araştırılarak uygun projelerle Gölköy'ün hibe desteklerinden faydalanması sağlanmalı.
Bunlar yapılacakların sadece bir kısmı…
Bu ve benzeri çalışmaların kapsamı daha da genişletilmeli, gerçekleştirilecek atılım hamlesiyle Gölköy artık kabuğunu kırmalı.
Bu güç, inanç ve birliktelik bizde mevcut.
Çok klasik olacak belki ama;
Yağ var, un var, şeker var,
Geriye ocağın altını yakıp helvayı kavurmak kalıyor" demiştim.
Netice olarak Gölköy'ün son zamanlarda yakaladığı sinerji ve enerjiyi kaybetmeden Gölköy'ü ve Gölköylü'yü bir adım daha ileriye nasıl taşırız bunun hesabını yapalım. 
Haftaya Gölköylü' ler olarak ortak akılla neler yapabilirizi kaleme almaya çalışacağım. 
Güzel günler dileklerimle..

Bu yazı 2760 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum