Reklam
Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

2023 seçimi Gölköylülerin seçimi olacak

26 Aralık 2022 - 18:24

Türkiye seçim sürecine girerken, milletvekili adaylıklarıyla ilgili kulislerde yoğunlaşıyor. Daha önce Ak Parti’den Ali Kemal Mert’in seçilemeyecek yerden de olsa Milletvekili Adayı olduğunu yazmıştık. Hatta aynı yazımızda Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül’ün milletvekili adayı olmak için görevinden istifa edeceğini söylemiştik. Geçtiğimiz günlerde İsa Gül, milletvekili aday adayı olduğunu açıklamıştı. Ak Parti’den sonra Millet İttifakı’ndan da Gölköylüleri sevindirecek kulis bilgileri gelmeye başladı.

İYİ Parti Ordu İl Başkanlığı görevini yürüten ve 2023 genel seçimlerinde milletvekili adayı olacağı için il başkanlığına aday olmayan Ekrem Şentürk’ün hazırlanan listede birinci sırada aday olacağı öğrenildi. Ancak Gölköylüleri yakından ilgilendiren diğer bilgi ise Eğitim-İş Genel Sekreteri Cengiz Sarıyer’le ilgili. 2019 yerel seçimlerinde CHP Gölköy Belediye Başkan Adayı olan Sarıyer, aldığı oyla dikkat çekmişti. Seçimin ardından Türkiye’nin en büyük sendikalarından biri olan Eğitim-İş Sendikası’nda Genel Sekreterlik görevine seçilmiş ve yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmişti.

CENGİZ SARIYER İSTANBUL’DAN ADAY

Yaptığı çalışmalarda gündeme gelen Cengiz Sarıyer’in 2023 yılında yapılacak olan genel seçimlerde Gölköylülerin ve Orduluların yoğun olarak yaşadığı İstanbul 1. Bölge yada 3. Bölge’den milletvekili adayı olacağı öğrenildi. Cengiz Sarıyer ve Ekrem Şentürk’ün meclise gitmesi durumunda Gölköy’den ilk kez, meclise iki milletvekili gitmiş olacak.

 
 

Bu yazı 469 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar