Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Ak Parti Gölköy Belediye Meclis Üyesi'nin binasında ruhsatsız bir fırın

11 Eylül 2021 - 00:14


Aslında böyle bir yazı yazmayı hiç istememiştim. Ancak Haber Gölköy facebook sayfamızda yaptığımız ruhsatsız fırın paylaşımının ardından fırını işleten arkadaş arayarak hakaret edince bu yazıyı yazma gereği duydum. Bize gelen bilgilere göre yaklaşık 20 aydır Ak Parti Gölköy Belediye Meclis Üyesi Ramazan Coşkun’un ailesine ait olan ve Ramazan Coşkun’un kendisinin de oturduğu Alanyurt Mahallesi’ndeki binada 2014 yılında bir fırın açılmış. Bir süre sonra ise bu fırın kapanmış. Ancak isminin Recep Ali Şen olduğunu öğrendiğim biri tarafından fırın kiralanmış. Buraya kadar her şey normal. Normal olmayan şey ise fırının yaklaşık 20 aydır ruhsatsız olarak çalışıyor olması. Bize bilgi verenler 20 ay diyor, ancak Ramazan Coşkun ve Recep Ali Şen ise 6 ay olarak söylüyor. Tamam biz 6 ay olarak kabul edelim. Peki soruyorum size bir belediye meclis üyesinin binasında 6 ay boyunca bir fırının ruhsatsız olarak çalışması normal bir şey mi? Bu fırının ruhsatsız olarak çalıştığından Gölköy Belediyesi’nin haberi yok mu? Yada bu fırınla ilgili ne gibi işlem yapıldı? Bu soruların cevabını ilerleyen günlerde hep beraber göreceğiz.

Facebook sayfamızda yaptığımız paylaşımın altına, fırını işleten arkadaş şöyle bir yorum yapmış,”satın golkoy haber yöneticisi haberin aslını araştırmadan birilerinin kuklaligini yaparak haber yaptığını zannedeme bahse konu firinin işletmecisi benim konu ile ilgili gerçek bilgi istiyorsan telefonun 05320673284 recep ali sen acil olarak bu konuyu düzelmesi temenni ediyorum aksi takdirde asılsız haberden suç duyurusunda bulunamam zorunda kalacam bahse konu firin 4 aydır işletmeye başlanmış olup öncesinde kapalı olduğunu herkes bilir sen kimin ağzıyla yazdıysan bilmem ana siyaset yapacaksan başka kapıya benim is yerimle digil durst haber yap baska kapıya burdan sana bir sey cikmaz

Şimdi buradan bir bigi daha verelim Recep Ali Şen’e, hakkınızda Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi CİMER’e bir şikayet yazısı yazılmış. Bu yazıya istinaden de 1 Eylül 2021 tarihinde Gölköy Belediyesi’nden cevap yazılmış. Söz konusu yazıda aynen şu ifadeler kullanılmış, “Söz konusu iş yeri 2014 yılından itibaren ruhsatlı olarak görülmekte olup, yeni işleten kişiye ruhsatı kendi üzerine alması konusunda bildirim yapılmıştır” Şimdi soruyorum sizlere, kim yalan söylüyor? Eğer biz yalan söylüyorsak açık ve net olarak söylüyorum Haber Gölköy olarak yanlış bir haber yaptıysak özür dilemesini biliriz. Şimdi böyle bir olay, her zaman haber değeri taşır. Zaten bir yanlışı gündeme getirdin mi hemen olay siyasete gelir. Valla derdimiz siyaset falan değil sayın Şen, sadece bir haksızlığı ve usulsüzlüğü gündeme getirdik.

HODRİ MEYDAN, RUHSATI GÖNDERİN BİR AY BOYUNCA SAYFAMIZDA REKLAMINIZI DA YAPACAĞIZ
Buradan şunu söylüyorum. Haber Gölköy olarak, Recep Ali Şen’den işyerinin ruhsatını istedik. Eğer biz yalan haber yaptıysak ve ruhsatı varsa, Haber Gölköy olarak hem Ramazan Coşkun’dan, hem Recep Ali Şen’den özür dileyeceğiz ve bir ay boyunca da fırının reklamını ücretsiz olarak yapacağız. Peki ruhsatı yoksa ne olacak? Bunu öğrenmek çok kolay. Sonuç itibariyle bu fırının ruhsatsız olarak çalışmasını görmezden gelen Gölköy Belediyesi. Recep Ali Şen’in ruhsat başvurusunda bulunduğu tarihi ve yapılan işlemleri paylaşabilir. Ama Gölköy Belediyesi zaten fırının ruhsatsız olarak çalıştığını hatta başkası adına olan ruhsatın kendi üzerlerine alınması için bildirim yaptıklarını CİMER’e yapılan şikayet dilekçesine cevap olarak vermiş. Yani Gölköy Belediyesi fırının ruhsatsız olduğunu kabul etmiş. Evet buradan Recep Ali Şen’e sesleniyorum. Biz sizin ruhsatınızın olmadığını biliyoruz. Eğer yanlış haber yaptıysak özür dilemeye hazırız ve yapmanız gereken tek şey, ruhsatınızı bize göndermeniz.


 

Bu yazı 1101 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar