Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Aynur İnce ve Uludağ'ın siyasi ahlaksızlığının bedelini Yaşar Akkaya ödeyecek!

16 Aralık 2021 - 01:32

Aslında bu yazıyı yazıp yazmamakta çok düşündüm. Ak Parti Gölköy Kadın Kolları Başkanı Aynur İnce’nin Gölköy Belediyesi’nden maaş aldığının belgesini yayınladıktan sonra hedef tahtasına konulan ve belgeyi Haber Gölköy’e vermekle suçlanan Ulugöl Tesislerinin eski sorumlusu Yaşar Akkaya derin bir sessizliğe büründü. Hatta işi öyle bir boyuta getirdi ki, bizim onları savunduğumuz ve böyle bir haksızlığa karşı sesimizi yükselttiğimiz bir dönemde Yaşar Akkaya işi neredeyse bizi tehdit etme boyutuna kadar getirdi. Ama şimdi onun koruduğu başkanı Yaşar Akkaya’yı 6 yıl süren Ulugöl Tesisleri yöneticiliğinin ardınan Gölköy Belediyesi’nin otelinde temizlik elemanı olarak görevlendirdi. Yani yöneticilik yapan Yaşar Akkaya, otelde, tuvalet temizleyecek, çarşaf ütüleyecek ve temizlik yapacak. Yaşar Akkaya belki de bu yazıyla öğrenecek otelde temizlik yapacağını.

BUNUN ADI MOBİNG DEĞİL DE NE?

Sevgili dostlar, mobingin her türlüsü yasal olarak suçtur ve Fikri Uludağ'ın bu yaptığı mobingin dik alasıdır. Milletin emanet ettiği belediye başkanlığı koltuğunu kişisel hırsı ve egosu için kullananlar mutlaka bunun cezasını bir şekilde çekerler, ya yasalar önünde yada sandıkta ama ah alan bedelini mutlaka öder. Çünkü Ak Parti Gölköy Kadın Kolları Başkanı Aynur İnce’yi maaşa bağlayan Fikri Uludağ iken, pisliğin ortaya çıkmasının ardından bedel ödeyen ise olayla uzaktan yakından ilgisi olmayan Yaşar Akkaya ve Bircan Akkaya oldu. Şimdi soruyorum sizlere, Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ’ın, yaptığı pisliğin faturasını çalışanlara ödetmesini nasıl değerlendiriyorsunuz? Parayı alan Aynur İnce, işe alan Fikri Uludağ ama ceremesini çeken Yaşar Akkaya…

KENDİLERİ İSTEDİ YALANINA YAŞAR AKKAYA MÜSAADE ETTİ!

Hatırlarsanız bu sayfada, Aynur İnce olayının bedelini Yaşar Akkaya ve Bircan Akkaya’nın ödediğini daha önce yazmıştık. Önce Ulugöl’deki görevlerinden alındılar. Ardından bir süre hiçbir görev verilmedi. Sonra Bircan Akkaya’ya Belediye Düğün Salonu’nda ahçılık görevi verildi. Yaşar Akkaya’ya ise bugüne kadar herhangi bir görev verilmedi. Biz bunları yazdığımız zaman, Fikri Uludağ çalışanların isteği doğrultusunda Ulugöl’den alındıklarını ve merkezde görev vereceklerini söyledi soranlara. Şimdi ben size soruyorum, 6 yıl belediyeye ait tesislerin sorumluluğunu yapan bir insan, Belediyeye ait otelde temizlik yapmak ister mi? Düşünsenize bir ay öncesine kadar müdürlük yapan biri yarın belediye otelinde tuvaletleri temizleyecek, çarşafları ütüleyecek ve bunu kendisi isteyecek. Sizin mantığınız alıyor mu? Ama Fikri Uludağ’ın bu hareketine en çok Yaşar Akkaya zemin hazırladı. Çünkü uğradıkları haksızlığın ardından sessizliğe gömüldü. O dönem çıkıp uğradıkları haksızlıkları söylese belki de bunlar olmayacaktı.

AYNUR İNCE MUTLULUKTAN DÖRT KÖŞEDİR HER HALDE

Benim anlamadığım temel konulardan biri Aynur İnce’yi bu kadar önemli kılan ne acaba? Düşünsenize Ak Parti Gölköy Kadın Kolları Başkanı Aynur İnce’nin belediyeden maaş aldığını öğrendiğim zaman ben bizzat Fikri Uludağ’a bu durumun hem Gölköy Belediyesi’ne hem kendisine hem de Ak Parti’ye büyük zarar vereceğini söyledim. Üç kez bu konuda uyarıda bulundum Uludağ’a ama değişen bir şey olmadı. İş-Kur üzerinden alınan Aynur İnce’nin çıkışı veriliyor, ardından Gölbel üzerinden alınmaya çalışılıyor. İtiraz etmemiz üzerine bu seferde Fikri Uludağ, eşi Emriye Uludağ ve Aynur İnce’ye kooperatif kurduruyor. Yaşananlara baktığım zaman Aynur İnce’yi bu kadar önemli kılan nedir?  Gerçekten çok merak ediyorum.  Acaba vicdanen neler hissediyor? Bankamatiğe gidip maaşı kendisi çekerken, onun siyasi ahlaksızlığının bedelini iki çalışanın ödüyor olması nasıl bir psikoloji acaba? Herhalde bu kadar vazgeçilmez olduğunu bilmek onu mutluluktan dört köşe etmiştir. Olayların merkezinde olmasına rağmen, çıkıp da tek kelime etmeyen Aynur İnce’nin birazcık vicdanı var mı acaba?

İNSANLARIN EKMEĞİYLE OYNANMASI AK PARTİ YÖNETİMİNİ RAHATSIZ ETMİYOR MU?

Eğer yayınladığımız belge sahteyse yada yalansa, Fikri Uludağ ve Aynur İnce’nin yapması gereken belli. Verirler mahkemeye belgenin yalan olduğunu böyle bir olayın olmadığını ispat ederler bizi mahkum ettirirler. Gerçi Aynur İnce’nin Gölköy Belediyesi’nden maaş aldığını Fikri Uludağ kendisi açıkladı. Berkant Doğan’a yaptığı açıklamada ‘O bayan’ diye hitap ettiği Aynur İnce’nin Ali Kemal Mert döneminde belediyeye alındığını söyledi. Herhalde Ali Kemal Mert 21 Ocak 2021 tarihli belgeyi imzaladıktan sonra belediyeden ayrıldı. Bu olaydan Ak Parti Ordu Kadın Kolları Başkanı Ayşegül Baysal ve Ak Parti Ordu İl Başkanı Halit Tomakin ve Ak Parti Ordu Milletvekillerinin hepsini bilgisi var. Benim anlamadığım haktan, hukuktan, adaletten bahsedenlerin Aynur ince ve Fikri Uludağ’ın siyasi ahlaksızlığın cezasını iki çalışanın çekmesini nasıl karşılıyorlar acaba?

AK PARTİ BELEDİYE MECLİS ÜYELERİ NE DÜŞÜNÜYOR?
Daha önce bir yazımızda, Ak Parti Belediye Meclis Üyeleri’nin mecliste el kaldırıp indirmekten başka bir şey yapmadığını söylediğimizde yazdıklarımızdan alınmışlardı. Şimdi Ak Parti Belediye Meclis Üyelerine buradan soruyorum, birazcık onurunuz, birazcık vicdanınız varsa 6 yıl Ulugöl tesislerinde yöneticilik yapan birinin belediyeye ait otelde temizlik görevlisi olarak görevlendirilmesine ne diyeceksiniz? 

Bu yazı 1163 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar