Reklam
Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Bir Gölköylünün görevi bırakmasına sevinmek ne kadar ahlaki?

28 Temmuz 2022 - 13:20

Sevgili Haber Gölköy takipçileri, Gölköylülerin her zaman en iyisine layık olduğunu ve her mevki makamı en iyi şekilde dolduracak bir Gölköylü hemşerimizin olduğunu her zaman söyledik. Gölköylülerin bürokraside ve siyasette istenilen noktada olmamasının nedeni aslında bizleriz. Bir birimizi çekememezlik, bir birimize destek olmamamızdır. Bizde destekler çıkarlarımız kadardır. Çıkarımız bittiği yerde bir birimize desteğimizde maalesef bitiyor. Bir mevki makamda olan hemşerimiz belki bizim bir işimize yaramıyor olabilir, ama şunu asla unutmamak lazım, bizim işimize yaramasa da mutlaka bir Gölköylü hemşerimizin sorununu çözmüştür mevki makamda oturan. Ama dedim ya, bizde birine destek olma koşulu kendi işine yaradığıyla aynı doğrultuda. Diyeceksiniz ki ne anlatmak istiyorsunuz?

Mesele şu, seversiniz ya da sevmezsiniz ama Ordu’da İsmet Yücesoy, uzun yıllardır siyasetin içinde ve belki de bir çok kişinin sorununun çözülmesi için mücadele etmiştir. Seversiniz yada sevmezsiniz bilemem ama Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 3 dönemdir Ak Parti Grup Başkanvekilliği görevini yürüttü. Bu dönem aday olmadı ve Akkuş Belediye Başkanı İsa Demircan, Ak Parti Grup Başkanvekili oldu. Bu normal bir süreç tabiki. Ama bazı Gölköylülerin bu durumu adeta düğün bayram gibi karşılaması gerçekten çok abes bir durum.

İsmet Yücesoy’u dediğimiz gibi sevmeyebilirsiniz. Gittiğinizde belki de hiçbir işinizi halletmedi. Açık söyleyeyim, Haber Gölköy’de bizde İsmet Yücesoy’u eleştirdiğimiz yazılarımızda oldu. Ama İsmet Yücesoy’u eleştirmek başka bir şey, kendi isteğiyle aday olmayıp görevden ayrılmasına sevinmek başka bir şey. Bunun Gölköylülükle, Gölköy’ü savunmayla uzaktan yakından alakası olmayan bir durum. Çünkü, İsmet Yücesoy’a ben hiç gitmedim. Hatta şunu da söyleyeyim, oturup bir çay içmişliğim bile yoktur. Ama biz Gölköylülük bilinciyle hareket ederiz. Kendi içimizde eleştiririz, eksiklerini söyleriz bunlar ayrı şeyler, ama bir Gölköylünün görevden alınmasına yada görevi bırakmasına sevinmek bana göre hiçbir şekilde ahlaki değildir.

BAKANI ES GEÇEN BAŞKAN, CUMHURBAŞKANI’NA RAPOR VERMEYİ DÜŞÜNÜYOR MU ACABA?

Önceki gün Ordu’ya gelen Ulaştırma Bakanı Adil Kaarismailoğlu’na 14 yıldır tamamlanmayan Ordu-Gölköy yolu için teşekkür eden bir Belediye Başkanımız var. Gerçi, bizim Gölköy’de Ak Parti’nin en güçlü olduğu dönemde bile Ordu-Gölköy yolu için bakanlık nezdinde baskı kuramayan bir Ak Parti ilçe teşkilatı ve belediye başkanlarımız oldu. Bu yolun yapılmamasında, eski başkan Ali Kemal Mert ve Ak Parti eski İlçe Başkanı Enver Katırcı’nın da payı büyük. Ama gidenlerle gelenler arasında da biraz fark olur be kardeşim. Enver Katırcı gitti de daha başarılı bir yönetim mi geldi sanki? Daha evinin önünün yolunu yaptıramayan bir ilçe başkanı var şimdi Ak Parti Gölköy İlçe Teşkilatı’nda. Ne diyebiliriz ki? Teşkilatın başındaki adamın evinin yolunu icraatın başındaki belediye başkanı yaptırmıyor. Yada yaptırmak istemiyor. Şimdi bizde diyoruz ki, Ordu-Gölköy yolu için bakanı es geçtiniz bari Cumhurbaşkanını es geçmeyin. 2014 yılında verdiği sözü hatırlatın bari. Belki de Cumhurbaşkanı yolun bittiğini zannediyor belki de.
 

Bu yazı 676 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar