Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Birilerine alternatif değil, biz Gölköy'ü ve Gölköylüleri savunmak için varız

27 Mayıs 2020 - 14:15 - Güncelleme: 28 Mayıs 2020 - 15:13


Sevgili dostlar, bu yazıyı yazıp yazmamakta çok kararsız kaldım. Çünkü bu konuyla ilgili o kadar çok soru ve mesaj aldım ki, bir nokta da bu yazıyı kaleme almak zorunda kaldım. Haber Gölköy ailesi olarak tek bir misyonumuz var, o da Gölköy’ün ve Gölköylülerin, nerede olursa olsun haklarını savunmak ve ilçemizin eksiklerini belirleyerek, giderilmesi noktasında hem Gölköy Belediyesi ile hem Kaymakamlık hem kurumlarımızla birlikte hareket ederek, sorunlarını kısa sürede çözüme kavuşturmak için güç birliği oluşturmaktır.
 
Sevgili dostlar, arayan soran ve mesaj atan bir çok arkadaşımız bizim mevcut dernek ve STK’lara alternatif bir platform yada yeni bir oluşum içerisinde olup olmadığımızı sordunuz. Arayan ve mesaj atan arkadaşlara dilimiz döndüğünce anlattık. Ancak gördük ki bu soruların ardı arkası kesilmeyecek. Çünkü herkes doğal olarak bu birlikteliğin bir amacı ve bu amacın ne olduğu konusunda beyin jimnastiği yapıyor ve bizleri tanıyanlar da bu soruları bize yöneltiyor.
 
Buradan açık ve net olarak belirtmek isterim ki, Haber Gölköy ailesi yaklaşık 5 yıldır sizlerin beğenisi ve teveccühü ile bu noktaya geldi. www.habergolkoy.com haber sitemizin de kurulmasıyla birlikte önemli bir ivme kazandı. Gölköylülerin sesi ve kulağı olmaya gayret ettiğimizi bilmenizi istiyorum. Bizler hiçbir STK’ya alternatif bir güç oluşturma gayesi ile hareket eden bir yapı değiliz. Biz Haber Gölköy ailesi olarak, İstanbul’da başkanlığını Necati Özdemir’in yaptığı Gölköy Dernekler Federasyonu, Ordu’da faaliyet gösteren ve başkanlığını Mustafa Şahin’in yaptığı Gölköylüler Eğitim ve Kültür Derneği ve diğer illerde Gölköylülerin sesi olan dernek ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte yürüyoruz.
 
Tabi ki yeri geldiğinde Gölköy Dernekler Federasyonu, diğer derneklerimiz ve kurumlarımızı eksikleri noktasında eleştireceğiz. Ancak bu eleştirilerimiz hiç kimseyi kırmadan dökmeden olacak. Bizler Gölköy Dernekler Federasyonu’nun, Ordu’da bulunan derneğimiz ve diğer illerde kurulu olan derneklerimizin daha güçlü olması için elimizden gelen çabayı sarf edeceğiz. Hiçbir zaman bölen ya da ayrıştıran olmayacağız. Kaldı ki, bizlerin yola çıkma gayesi Gölköy’ün birlikteliği olmuşken, mevcut sivil toplum kuruluşlarına alternatif bir oluşum içerisine girmemizi de kimse bizden beklemesin. Bizim bölünmeye, ayrışmaya değil birlikte yürümeye, bir birimize güç vermeye ihtiyacımız var. Biz mısır ekmeği gibi olmamak için bu yola çıktık. Derdimiz tüm STK’larımız, Belediyemiz ve kurumlarımızla Gölköy için en iyisi yapmaktır.
 
Gölköy bu ayrıştırmalardan bölünmelerden çok çekti. 12 Eylül döneminin ruh hali hala birilerinde devam etse de, biz Haber Gölköy ailesi olarak sağcısı solcusu, alevisi sunnisi 30 mahallemizle büyük bir aile olduğumuzu biliyor ve bu ailenin sorunlarını kendi içinde çözebilecek yetenek ve kabiliyete sahip olduğunu biliyoruz. Tartışmalarımızın aile içinde kalması gerektiğine inandığımız gibi, çözümünde yine aile içerisinde bulunacağına inanıyoruz. O yüzden bizim yeni bir oluşuma yada söyleme değil, mevcut STK’larımız ve kurumlarımızla birlikte daha güçlü ve dik durmamız gerektiğine inanıyoruz. Son söz olarak Haber Gölköy hiçbir zaman bölen yada ayrıştıran olmayacak, bölünmeye yada hemşerilerimizi ayırmaya yönelik hiçbir oluşumun içerisinde olmayacağını tüm Gölköylü dostlarımızın bilmesini istiyoruz.
 

Bu yazı 964 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar