Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Cemaatle hesaplaşma mı? Yoksa göz boyama mı? Cevabı siz verin

15 Temmuz 2020 - 11:22 - Güncelleme: 16 Temmuz 2020 - 12:47

Bugün 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Bugün o karanlık gecenin 4. Yılı. Cumhuriyet savaşında olduğu gibi, vatandaşın tarih yazdığı gündür bugün. 1980 darbesinin ardından Türkiye’de artık hiçbir gücün darbe yapamayacağının haykırıldığı gündür bugün. Çocuklarının geleceği, ülkesinin geleceği için canını hiçe sayarak şehit olan 249 vatan evladının günüdür bugün. Ömer Halisdemir’in kahramanlığının perçinlendiği, Halisdemir’e o haini öldürmesi emrini verecek kadar gözü kara Zekai Aksakallı paşanın günüdür bugün. Peki hayatta kalan o gözü kara Zekai Aksakallı paşa nerede?
 
Bugün bayram falan değil dostlar, bugün yas günüdür. Bugün Cumhuriyet tarihine kan ile yazılmış, hainlerin halk tarafından cezalandırıldığı gündür. Bugün, zafer nidaları atma günü değil, bugün hesap kitap yapma, vicdan muhasebesi yapma günüdür. Eğer bugün hesaplaşma günüyse darbeyi yönetmek için ABD’deki o şerefsiz Fethullah Gülen’in  emirlerini Türkiye’deki hainlere taşıyan Adil Öksüz’ü serbest bırakan mahkemeyle hesaplaşma günüdür. Sahi o mahkeme üyelerine ne oldu?
 
1980 ve sonrası doğanlar şunu bilir, üniversitenin yolu cemaatin yurtlarından ve dersanelerinden geçerdi. Sadece yurt ve dersaneler değil tabiki, memur olmanın yolu, yönetici olmanın yolu, hatta özel bir şirkette yönetici olmanın yolu cemaatten geçerdi. Sahi KPSS sorularını çalarak memur olanlar ne oldu? Cemaatten referanslarla bürokrat olanlar, milletvekili olanlar ne oldu? Sahi ya, bu ülkede Bülent Arınç ile Melih Gökçek vardı hani. Hatırlar mısınız? Bülent Arınç çıktı ve şu cümleyi kurdu, “Ankarayı parsel parsel cemaate sattı” bunu bilen ve susan Bülent Arınç ile suçladığı Melih Gökçek’e ne oldu?
 
Bu ülke, cemaate verilen kadroların kimler tarafından verildiğini er geç öğrenecek. O kadroları verenlerin, kapıcı yada sıradan bir memurun olması mümkün değil, cemaate o kadroları veren bürokratlar, bakanlar hesap vermedikçe cemaatle hesaplaşma olur mu sizce?
 
Melesa, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde CHP Tunceli Milletvekili rahmetli Kamer Genç’in, cemaatin bu ülke için büyük bir tehdit oluşturduğunu söylediği o tarihi konuşmada, onun üzerine yürüyen vekiller mahkemeler huzurunda yada vicdanları huzurunda hesap verdi mi?
 
Pensilvanya’ya mekik dokuyanlar, mevki makam sahibi olabilmek için cemaatçi abilerinin dizinin dibinden ayrılmayanlar, cemaatin referansı ile milletvekili olanlar, şerefsiz Fethullah Gülen’in dizi dibinde fotoğraf çektirenler hesap verdi mi? Televizyonlarda gazetelerde cemaati yalayanlar, cemaat için takla atanlar hesap verdi mi? Ergenekon soruşturması adı altında, Türk Silahlı Kuvvetlerine ayar çekerek, 15 Temmuz’un zeminini hazırlayan “Zekeriya Öz’ün heykeli dikilmeli bu ülkeye” diyenler hesap verdi mi?
 
 
Cemaaten hesap sorulacaksa önce siyasilerden başlanmalı. Cemaatle hesaplaşıyoruz, devletin sinir uçlarından cemaati çıkarıyoruz diyenler, meclise gelen Cemaatin siyasi uzantılarının belirlenmesi için verilen önerilere hayır diyerek mi? Cemaatle hesaplaşıyor.
Bu ülkenin evlatları yarın yine olsa bu destanı tekrar yazacaktır. Ama cemaatin ucu bize dokunuyor diye, bir çok şeyin üzerini kapatanları da ne tarih, nede bu aziz millet affetmeyecektir. Bu ülkenin bedelinin kan ile ödendiğini unutanlar, gaflete kapıldıklarında bu aziz millet gerekirse bu toprakları yine kan gölüne döndermesini çok iyi bilir. Amasız, lakinsiz, fakatsız bu ülkede 15 Temmuz’un oluşumunda en ufak bir katkısı olan herkesin hesap vermesi gerektiğine inanıyorum.
Ne güzel demiş değil mi? Mithat Cemal Kuntay, “BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR, TOPRAK EĞER UĞRUNDA ÖLEN VARSA VATANDIR” Bizim bayrağımız da, toprağımızda yeteri kadar kanla sulanmıştır. 
 
Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu ülkenin bedelini kanıyla ödemiş şehitlerimize ve gazilerimize, 36 yıl aradan sonra tekrar darbe yapabileceklerini düşünen şerefsizlere karşı, ülkesini savunan ve bu topraklar için her an bedel ödemeye hazır olduklarını gösteren 15 Temmuz şehitlerimize ve gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. 
 

Bu yazı 549 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar