Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Ergün Taşçı, öz eleştiri yapmış, peki daha önce neredeydiniz demezler mi adama?

25 Haziran 2020 - 20:30 - Güncelleme: 26 Haziran 2020 - 10:35


 
Siyasi yazı yazmamaya dikkat ediyorum aslında. Ama bazen dayanamayıp bir seferlik daha yazayım diyorum. Tabi bu bir seferler bitmeyecek gibi görünüyor. Bugün sosyal medyada Ak Parti Ordu Milletvekili Ergün Taşçı ile ilgili bir paylaşım gördüm. Seçilmişlerin küçük düşündüğünü ve bunun hizmette sıkıntılara neden olduğunu falan söylemiş.
 
İşimiz gereği bir çok kişiyle konuşuyor ve özellikle vatandaşlardan gelen taleplere yanıt vermeye çalışıyoruz. Bu güne kadar, kimsenin beni arayıp da Ergün Taşçı şu sorunumuzu çözdü. Şu konuda bize yardımcı oldu, dediğini görmedim. Her kesimden eleştiri alıyoruz ama, Gölköylü hemşerilerimize yardımcı olan vekillerimizi paylaşıyoruz. Tabi ki gönlümüz artık Gölköylü bir vekilin mecliste olmasından yana ama şu an elimizde bunlar var, istediğimiz olana kadar bunlardan yararlanmak ve sorunlarımızın çözümü için bu vekillerin yanına gitmek zorundayız.
 
Şimdi mesele şu, bu güne kadar Şenel Yediyıldız, Metin Gündoğdu, Cemal Enginyurt, Mustafa Adıgüzel ve Seyit Torun’la ilgili vatandaşlardan gelen bilgiler doğrultusunda teşekkür yazıları yazdık ve şunu söyledik, vekiller Gölköylülere bir telefon kadar yakın.
 
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a ulaşmak mümkün değil ama Ergün Taşçı’yı da neredeyse sahada hiç göremedim ben. Yoksa yanlış mı düşünüyorum acaba?
 
Ergün Taşçı, anladığım kadarıyla Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ve bazı belediye başkanlarına üstü kapalı mesaj göndermiş. Sanki kendisi seçilmemiş gibi, Ordu’daki seçilmişlerin küçük düşünmeleri sonucu iş görüp hizmet yapmakta sıkıntılar yaşandığını belirterek; “Bu yüzden ilimiz kan kaybediyor” demiş.  Acaba, Ordu’mu kan kaybediyor, yoksa sayın vekil başta Ordu Büyükşehir Belediyesi olmak üzere diğer belediyelerde istediğini yaptıramıyor mu? Merak etmiyor değilim.
 
Rol kapma anlayışıyla hareket edildiğini vurgulayan Taşçı’nın hedefinde Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ünye Belediyesi ve Altınordu Belediyesi vardı. Taşçı,
“Soruyorum; Ünye’de sivil toplum kuruluşları ile biz ne zaman, hangi konuyu tartıştık? Biz Altınordu’da Büyükşehirle beraber, Valiyle, sivil toplum kuruluşlarıyla kaç sefer bir araya geldik? Gelmedik. Ama kapalı kapılar arkası hiç boş kalmadı” diye konuşmuş. Şimdi sormak lazım sayın vekile, Ordu’da seçim döneminde belediye başkan adaylarıyla birlikte hiçbir çalışmaya etkin olarak katıldınız mı? Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler ile seçim döneminde çalışma yaptınız mı? Bir kapı çalıp da, Hilmi Güler için oy istediniz mi?
 
Uzakları bırakmak lazım, Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ile seçim çalışması yaptınız mı hiç? Ben hiç görmedim, Yanlış hatırlamıyorsam bir gün geldi galiba. Gölköy dışında diğer ilçelerde hangi belediye başkan adayı adına oy istediniz? Diye sormadan geçemiyor insan.
 
Ergün Taşçı, “Bundan Sonra Konuşacağım” diyerek aslında birilerini üstü kapalı tehdit eder gibi. Benim bu açıklamadan anladığım, ya Ergün Taşçı Ordu’da istediklerini alamadığı için saldırganlaşıyor, ya da Ordu’da Ak Parti içerisinde bir kavga var ve yakında bu dışarıya yansıyacak. Bu köprünün altından daha çok su akacak gibi ne dersiniz?
 
 
 

Bu yazı 815 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum