Reklam
Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Gölköy'de Sarı dozerleri gören var mı?

20 Kasım 2022 - 18:05

Sevgili dostlar, okulların bir hafta kapalı olmasını fırsat bilerek çocuklarla birlikte bir haftalığına ata toprağını Gölköy’ü ziyarete geldik. Ancak Gölköy yine aynı kaderine terkedilmiş, her şeye eyvallah eden tavrıyla karşıladı bizi. 14 yıldır bitmek bilmeyen Ordu-Gölköy yolu, 8 yıldır yapılamayan otogarı, ihalesi dahi yapılamayan Gölköy Devlet Hastanesi, son dönemde gündeme getirdiğimiz ancak hala aynı pislik içerisinde millete hizmet eden düğün salonu, liyakate göre değil partisine ve adamına göre alınan belediye personelleri ve daha bir çok şey. Ama ben size bugün, 2008 yılından beri bir türlü tamamlanamayan Ordu-Gölköy yolundan bahsedeceğim. Hani şu gelin arabalarına yazı olan yoldan. ‘Aşkımız Ordu-Gölköy yolu gibi olsun. Başlasın ama hiç bitmesin’ şeklinde olan. Belki de bu yazıyı yazanın çocuğu bugün ortaokulda okuyor. Ama o yol hala bitmedi bitecek gibi de görünmüyor.

Hani diyoruz ya Gölköy’ü yönettiğini zannedenler diye. Onlardan biri ve en baştaki Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ. Ordu-Gölköy yoluyla ilgili seçim döneminde boyundan büyük laflar etti ve yolu kendi dönemlerinde bitireceklerini söylemişti. Ama işte dedik ya boyundan büyük laf diye. Ordu-Gölköy yolu hala bildiğiniz gibi. Ak Parti’ye gönül verenler kendilerini kandıradursunlar, yolun bittiği yada biteceği de yok. Şunu rahatlıkla söyleyebilirim. O yol 2024 yerel seçimlerinden önce de bitmez, bitirilemez.

Bazen ben diyorum da bana kızıyorlar. Gölköylülerin gözlerinin içine baka baka yalan söylemekten çekinmiyorlar diye. 10 Mayıs’ta sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, hatta açıklama yetmedi,  belediye meclis üyeleriyle birlikte iş makinalarının bulunduğu alana giderek adeta şov yaptı. Peki sonuç? Soruyorum sizlere sarı dozerleri gören var mı?

2019 yılında yapılan seçimlerde en büyük vaatlerinden biriydi Fikri Uludağ’ın Ordu-Gölköy yolunun tamamlanması. Ancak tarih adeta tekerrürden ibaret olduğunu bir kez daha ortaya koydu. 2008 yılından beri yapımı adeta yılan hikayesine dönen Gölköy-Ordu yolu adeta siyasilerin üzerinde tepindiği bir efsaneye dönüştü. Daha önce Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş tarafından açılmıştı Ordu-Gölköy yolu. En son Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ’ın, Ordu’ya gelen Ulaştırma Bakanı’na teşekkür ettiği videoyu paylaşmıştık Haber Gölköy’de. Sanki yol bitmiş gibi katkılarından dolayı teşekkür ediyordu Fikri Uludağ. Şöyle bir geçmişi karıştırayım dedik ve gördük ki, Fikri Uludağ’da bitmeyen yolda tepinmeye devam ediyor. 10 Mayıs 2022’de bir paylaşım yaptı Fikri Uludağ ve bizde ‘Sarı Dozerler yine sahnede’ diyerek paylaşmış ve 2023 seçimleri öncesinde çalışmaların yeniden başladığını duyurmuştuk.

ŞOVLARINI YAPTILAR VE GÖZDEN KAYBOLDULAR

Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ve belediye meclis üyeleri iş makinalarının bulunduğu alana giderek adeta şov yaptı. Ve 10 Mayıs 2022’de şöyle bir paylaşım yaptı. Yapılan paylaşıma hiç dokunmadık.
“ORDU - ULUBEY - GÜRGENTEPE - GÖLKÖY YOLU ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR”
Gölköy - Gürgentepe arası ilçemizden başlanan yol çalışmalarını Belediye Meclis Üyelerimiz ile birlikte yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldık.
Devlet yatırımlarımızı bölgemize kazandıran başta Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip EDOĞAN olmak üzere Genel Başkan Vekilimiz Sn. Prof. Dr. Numan KURTULMUŞ, Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sn. Adil KARAİSMAİLOĞLU, Karayolları Genel Müdürü Sn. Abdulkadir URALOĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Dr. Mehmet Hilmi GÜLER, İl Başkanımız Sn. Halit TOMAKİN, Milletvekillerimiz, Sn. Opr. Dr. Şenel YEDİYILDIZ , Sn. Ergün TAŞÇI, Sn. Metin GÜNDOĞDU’ya ve emeği geçen herkese şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum.

Ancak aradan geçen zaman bizim ne kadar haklı olduğumuzu bir kez daha ortaya koydu. Gelen iş makinaları siyasilerin tepinmesinin ardından tekrar gözden kayboldular. Yani Ordu-Gölköy yolu yine yalan oldu. Milletin gözünün içine baka baka yalan söyleyenler ise yine Gölköy’ü yönettiğini zannederek ortalıkta gezmeye devam ediyor.

 

Bu yazı 625 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar