Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Gölköy'den daybaşıdan başka bir şey çıkmaz diyenlere büyük ders

07 Mayıs 2020 - 03:01

Gölköy'den 'Daybaşı'dan başka bir şey çıkmaz' dönemi artık bitmiştir.
 
Bir kaç gündür Ordu'da sosyal medyada en çok konuşulan konuların başında hiç şüphesiz Altınordu Zabıta Müdürlüğü'ne atanan Kadir Çelik'in 15 günün ardından görevden alınması ve yerine Giresunlu Ahmet Akkaya'nın atanması oldu.
 
Peki Gölköylülerin sosyal medyada ortak bir tavır takınıp, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'i zor durumda bırakan büyük güç birliği nasıl ortaya çıktı?
 
Hepinizin bildiği gibi Ordu'nun sahil kesimlerinde, Gölköylülerden daybaşıdan başka bir şey olmaz anlayışı vardır. Bunu bir şekilde gözümüzün içine soka soka söylerler. Ancak Kadir Çelik olayı bize gösterdi ki artık durum tamamen farklı. Artık ne Gölköy eski Gölköy, nede Gölköylüler eski Gölköylüler. Ben tepkilerini ortaya koyan ve Ordu'da Gölköylülerin gücünü gösteren herkese teşekkür ediyorum.
Tamam da bu Kadir Çelik olayı nasıl ortaya çıktı diyeceksiniz? Tabi ki sosyal medya üzerinde bir kişinin yaptığı paylaşımın ardından önce şahısların ardından da Gölköy'ün en büyük sosyal medya platformu olan facebook sayfası Gölköy Haber'in yaptığı paylaşımların ardından Ordu'dan hatta Türkiye'nin her yerinde bulunan Gölköylülerin tepkisi adeta çığ gibi büyüdü.
Bu tepkinin nedeni Kadir Çelik değildi. Tepkinin nedeni bir Gölköylüye yapılan haksızlık ve Gölköylüleri yok saymaya karşı verilen bir tepkiydi. Sürecin detaylarını uzun uzun yazmayacağım size. Sadece şu kadarını söyleyebilirim. Kadir Çelik o göreve geçici olarak getirilmedi. O belgede de soru işaretleri çok fazla. Eğer o belge ellerinde olmuş olsaydı, gece saat 24:00'ü hayatta beklemezlerdi. Sosyal medyada paylaşımların başlamasının ardından o bölgeyi bizim gözümüzün içine sokarlardı. Herkes bilir Altınordu Belediyesi, sosyal medyayı iyi kullanır ve yerel basınla da arası gayet iyidir. Olayın ortaya çıkmasının üzerinden 8 saat geçtikten sonra o belgeyi yayınlamak hiç de gerçekçi gelmiyor bana. Ayrıca saat 23:00 sıralarında Kadir Çelik'in Altınordu Belediyesi'nde çağrıldığını ve 23:30 sıralarında baskı altında olduğunu rahatlıkla anlayabildiğimiz paylaşımı yapmasının üzerinden 30 dakika sonra bu belge servis edildi. Yorum tabiki sizlerin.
 
Şimdi bu olayın üzerinden Gölköylüler ne yaptı ondan bahsetmekte yarar var. Çünkü Gölköylüler hiç kimsenin beklemediği ve aklına getirmediği bir tepkiyi ortaya koydu. Sosyal medyada bir anda gündem Altınordu Belediyesi'nden yapılan haksız atama oldu. Belediye Başkanı Aşkın Tören bile bu kadarını beklemiyordu. Ama herkes Gölköylülük bilinciyle hareket etti ve bunu başardı.
 
Peki Gölköy'ü yönetenler ve Ordu'da Gölköy'ün temsilcisi olduklarını söyleyenler neler yaptı. Ben öncelikle Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ ve Ak parti Gölköy İlçe Başkanı Yaşar Yılmaz'a teşekkür ediyorum. Çünkü bir Gölköylü gibi davrandılar ve hem Aşkın Tören'e hem de İl yönetimine duydukları rahatsızlığı dile getirdiler.
 
Peki Ordu'da Gölköylülerin temsilcisiyim diyenler ne yaptı? Ben söyleyim. Altınordu Belediye Meclis Üyesi Ahmet Hülür, Kadir Çelik'in arkasında durdu ve yapılanın bir haksızlık olduğunu ve Gölköylülerin buna kayıtsız kalmayacağını söyledi.
 
Şimdi bu olayda en önemli mevzuya geliyoruz. Benim bildiğim tek bir şey vardır yiğidi öldür hakkını asla yeme. Ordu'da yaşayan Gölköylüler şunu bilir, Ak Parti Altınordu Belediye Meclis Üyesi İsmet Yücesoy her fırsatta, Gölköylülerin Ordu'daki temsilcisi benim der. Bu olay aslında bize, Gölköylülere asıl sahip çıkanları göstermesi açısından çok önemlidir.
 
Nedenine gelince, İsmet Yücesoy, sosyal medyada Aşkın Tören ve Altınordu Belediyesi'ne tepkiler artınca, benimde aralarında bulunduğum ve sosyal medyayı aktif olarak kullanan isimlere paylaşımları kaldırın. Bunu Gölköy Ordu olayına çevirmeyelim dedi. Paylaşımlar başlayıp, Gölköy Haber'in kadir Çelik'in yanında yer alması ve sosyal medyayı harekete geçirmesinin hemen ardından saat 17:10 sıralarında yazıldı bu bahsettiğim mesaj. Hatta mesajı olduğu gibi yazayım ben size en iyisi, "Kadir bey, Aşkın Bey tarafından geçici bir süre için vekaleten o göreve getirmişti. Bu olayı büyütmenin kimseye faydası olmaz. Kadir Bey içinde böyle. Bu olayı bir Gölköy, Ordu olayına çevirmeyelim"
 
İsmet Yücesoy'un sadece bana attığı mesaj bu. Tabiki benden başkalarına da bu ve buna benzer mesajlar gitti. Ve biz şunu gördük, bir Gölköylü böyle bir olaya maruz kalıyor ve Ordu'da bizi temsil ettiğini söyleyen bir isim, hemşehrimize sahip çıkacağına bize bu mesajı yazıyor.
 
Bir tarafta, Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, AK Parti Gölköy İlçe Başkanı Yaşar Yılmaz ve Ak Parti Altınordu Belediye Meclis üyesi Ahmet Hülür'ün duruşu, diğer yanda Ak Parti Altınordu Belediye Meclis Üyesi İsmet Yücesoy'un duruşu. Ya diğerleri yanlış yerde durdu yada İsmet Yücesoy. Tabiki takdir sizin.
 
 
 
 
 

Bu yazı 1730 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar