Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Gölköylü bir kadın var yarışta, 56 bin Gölköylü haberiniz olsun

19 Mayıs 2020 - 12:45 - Güncelleme: 25 Mayıs 2020 - 16:01


Hep diyoruz ya, Gölköylüler hayatın her alanında artık diye, boşuna demiyoruz bu sözü. İstanbul’da, Kocaeli’de, Muğla’da, Bursa’da artık Gölköylüler inanılmaz işler yapıyor. Esnafından zanaatkârına, bürokratından iş adamına biz varız artık. Hatta Asya ile Avrupa kıtasını bir birine bağlayan köprülerin bakım ve onarımını bile yapıyoruz. Türkiye’nin ve artık gönül rahatlığıyla söylüyorum Dünya’nın yüksek gerilim hatlarını da Gölköylüler yapıyor. Ama, İş dünyasında ki bu hareketlilik maalesef siyasette pek istediğimiz gibi değil.
 
Kemal Gönül’den sonra, Gölköy’den tek milletvekili Temel Coşkun oldu. Temel beyde kendi çabalarıyla, didine didine geldi bu günlere. İSKİ’de çalıştığı dönemde bir çok Gölköylüye Orduluya iş kapısı oldu. Bugün bir çok insanın hayatına dokunmuş bir isimdir. Bursa’da Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Yıldız’da göğsümüzü kabartan isimlerin başında geliyor. Ancak bizim, daha çok Temel Coşkun’lara Zafer Yıldız’lara ihtiyacımız var.
 
Gurbettekiler için Gölköy aşkı her zaman başkadır. Bizim için tek bir siyaset vardır oda Gölköy’dür. Zübeyir Bekiroğlu abimin yazısında dediği gibi, bizim Gölköy’le ilgili siyasetimiz olmaz. Partimiz olmaz, orada siyaset yapanların hepsi bizim abimiz kardeşimizdir. Her zaman söylediğim bir şey vardır. Bu fani dünyadan göçüp gittiğimde benim son durağım olacaktır ata toprağım, baba ocağım Gölköy. O yüzdendir bir Gölköylünün bir şey başardığını görünce aşırı gururlanmam.
 
Gölköylülerin siyasi arenada boy gösterdiğini görmek de insana ayrı bir gurur veriyor. Yeterli mi diye sorarsanız kesinlikle yetersiz. Bunun nedenini bir önceki yazımda anlatmaya çalışmıştım. Biz Gölköylüler siyaseti okey masasından başka bir yerde yapmıyoruz. Hiçbir siyasi partiye üyeliğimiz yok. Hiçbir siyasi hareket içinde yerimiz yok.
 
Ak Parti Ordu İl eski Başkanı Uğur Çelenk ile gururlanmış ve çok sevinmiştik. Şimdi de İYİ Parti’de bir Gölköylü hemşehrimiz başkanlık yarışına girdi. Gölköylüler olarak İYİ Parti Ordu İl Başkan Adayı olan Çiğdem Çelenk Karakaya’ya destek olmalıyız. Ordu siyasetinde tüm engellemelere rağmen bir Gölköylü, başkanlık yarışına giriyor. Bize düşen Karakaya’nın yanında durmaktır.
 
Gölköylüler artık hiçbir yerde var olma mücadelesi vermiyor. Artık bize her yer Gölköy diyebiliyoruz. Artık ekonomik gücümüzü ve nüfuzumuzu iyi kullanma zamanı diye düşünüyorum. Bir zamanlar kamyonların sırtında Ordu’ya amele olarak giden Gölköylüler, Ordu’nun sahibi haline geldi. 56 bin Gölköylünün yaşadığı Altınordu’da son günlerde yaşanan olay bize şunu gösterdi ki, artık kimse, partisine yada köyüne bakmadan tek yumruk haline gelebiliyor.
 
Çiğdem Çelenk Karakaya’yı eleştirebilirsiniz. Eksikleri var diyebilirsiniz. Hiç kimse dört dörtlük değildir. Şunu unutmayın ki, herkes her şeyi olabilir ama herkes Gölköylü olamaz. O yüzden İYİ Parti Ordu İl Başkanı ve Başkan Adayı Çiğdem Çelenk Karakaya’yı eksikleri ile yargılamak, eleştirmek yerine bu mücadelesinde onun yanında durmak ve Gölköylü duruşunu herkese göstermemiz gerekir diye düşünüyorum. Yolunuz açık olsun başkanım. Ben inanıyorum ki Ordu’da bulunan yaklaşık 60 bin Gölköylü size gereken desteği verecektir.
 
  
 

Bu yazı 1474 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar