Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Hiç kimse kendi çıkarını Gölköy'ün çıkarının üzerinde tutmasın!

30 Haziran 2020 - 21:12


 
İnsanoğlu her gün yeni şeyler öğreniyor. Yeni tecrübeler kazanıyor. Herkes tecrübeden bahsediyor ama kulağa hoş gelen TECRÜBE kelimesinin yenilen kazıkların toplamı olduğunu kimse söylemiyor. Bizde Haber Gölköy olarak yola çıktığımız günden beri yeni şeyler yeni tecrübeler kazanıyoruz. Daha doğrusu yediğimiz kazıkları öğreniyoruz.
 
Biz herkesi bizim gibi Gölköy Sevdası ile yanımızda olduğunu zannediyoruz. Ama öğreniyoruz ki, sadece çıkarları için çalışıyor ve şahsi çıkarlarını Gölköy’ün çıkarlarının üzerinde tutuyor. Bu tarz adamlarla yol yürümeyeceğimizi hepinizin bilmesini isterim. Biz bu yola çıkarken bir avuç insandık. Yola çıktıklarımızda çok şükür bir sorun yok. Hala o bir avuç insan Gölköy’ümüzün üzerindeki kara bulutları dağıtmak için mücadele ediyoruz. Ama bu mücadeleyi yaparken sizlerin de desteğine ihtiyacımız var tabi ki.
 
İlk anda bizi kandırdıklarını zannedenler, gerçekler elbette ortaya çıkacaktır ve o gerçeklerin yaktığı ateşini içerisinde ilk önce kendinizin yanacağını da sakın unutmayın. Bir kez daha şunu öğrendim ki, elinizde hiçbir şey yokken yanınızda olanlar sizin gerçek dostlarınız ve yol arkadaşlarınız. Her zaman söylemişimdir yola çıktıklarınızı yolda bulduklarınızla değiştirmeyin diye. Bunu çok defa tecrübe etmiş bir kardeşiniz olarak şunu söylüyorum, biz kimseyi yarı yolda bırakmayız. Sadece bindiğimiz araçtan inmek isteyenleri, istedikleri yerde indiririz. Ama indirdiğimiz insanların tekrar bizlerle bir araya gelme ve o araca binme şansı olur mu? Diye sorarsanız, işte o mümkün değil.
 
Dedim ya her gün yeni şeyler öğreniyoruz. Aslında öğrendiğimiz bir çok şey önceden yediğimiz kazıkların ortaya çıkması. Bizleri arayıp, birini bir yere önerdiklerinde biz ilk olarak Gölköylülüğüne ve o işi yapacak kapasitede olup olmadığına bakıyoruz. Kimseden, destek olmak karşılığında bir çıkar yada menfaat peşinde olmuyoruz. Ama bugün bazı şeyler öğreniyoruz ki, insanlar çıkarları için birilerini destekliyor ve bizlerden de o insana destek olmamızı istiyor. Ama destek olmak için de karşı tarafa şartlar sunuyor. İşte işin olursa şunu isterim bunu isterim diye. Bu tür iş yapanlara sesleniyorum, eğer niyetiniz bir yerlerden çıkar elde etmekse sakın bizim yanımıza uğramayın. Uğradıysanız da biz sizi ifşa etmeden ufak ufak yanımızdan ayrılın. Aksi takdirde o pis zihniyetinizi açıklar, amacınızı herkes ile paylaşırız bilginiz olsun.
 
Yazılan mesajın yerine ulaşacağını tahmin ediyorum ve o insanların ne Gölköy Sevdası ile, ne de Gölköylü’lükle alakası olmadığını hatırlatırım.
 
 
 

Bu yazı 574 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar