Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Kaset yapmayla yada mikrofonu eline alıp çığırmakla sanatçı olunmuyor

16 Haziran 2020 - 16:28 - Güncelleme: 17 Haziran 2020 - 08:21


Haber Gölköy facebook sayfası 2015 yılında kurulmuş ve Gölköylülerin desteği ile bugün 22 ülkeden 37 bin takipçisi ile kocaman bir aile olmuş. Her geçen günde hem kendimizi yeniliyoruz, hem de Gölköy ile ilgili neler yapabiliriz? Gölköy’ü nasıl daha iyi tanıtırız? Gölköylüleri nasıl destekleriz? Diye yöntemler arıyor ve her geçen gün daha da büyüyerek yolumuza devam ediyoruz. Son olarak, Altınordu’da yaşanan ve Gölköylü bir kardeşimizin haksızlığa uğradı olaydan sonra www.habergolkoy.com sitesini de devreye sokarak, sizlerin desteği ile değim yerindeyse gücümüze güç katarak ilerliyoruz.
 
Sadece, börtü böcek paylaşmıyoruz. Gölköy’ün sorunlarını, ilçemize yapılan yatırımları, yapılan çalışmaları anlatıyoruz. Yeri geliyor en sert şekilde eleştiriyoruz yanlışları, yeri geliyor eleştirdiğimiz insanların Gölköy için yaptıklarını alkışlıyor ve destekliyoruz. Çünkü bizim derdimiz, sevdamız Gölköy. Biz Gölköy’ün derdi ile dertleniyor, sevinci ile seviniyoruz.
 
Ancak yaptığımız çalışmalarda tabi ki herkesi memnun etme şansımız yok. Tabi ki birileri rahatsız olacak. Çünkü birilerinin kovanına çomak sokacağız. Yanlışımız olmayacak mı? Kesinlikle olacak. Biz yeni yeni yürümeye başlayan bir yapıyız. Tabi ki yanlış yapacağız. Her zaman her platformda dediğim gibi bir kusurumuz olduysa affola. Ama bu güne kadar kılını kıpırdatmayanların, yola çıktığımızda bize yoldaşlık etmeyenlerin de samimi duygularla bir araya gelen insanları eleştirmeye de hakkı yok.
 
Gökgölü’nde bir türkü şöleni yaptık. Seversiniz sevmezsiniz, Haber Gölköy olarak her zaman yanımızda olan isimleri ağırlamayı uygun bulduk. Bir telefonumuzla her zaman yanımızda olan Korganlı dostumuz Baki Yiğit, Ordu’dan Vatan Candan ve müzisyen oğlu, Sürekli yanımızda olan Kemal Başaran ve sadece dost meclislerinde söyleyen ve bizzat beni kırmayan sevgili kardeşim Emrah Ay bir araya geldi. Tabi ki Selçuk Özçelik kardeşimin hem sayfada yönetici olarak hem de bir müzisyen olarak hakkını ödeyemeyiz. O arkada gördüğünüz Gölköy manzaraları için yine Selçuk Özçelik ve Faruk Tunç’a da teşekkür etmek gerekiyor.
 
Size şu kadarını söyleyeyim, biz samimi olarak yola çıktık. Topladığımız para yetmediği için Kardelen Restaurant’ın sahibi Erkan Pamuk’u arayarak yemek için utana sıkıla yardım istediğimde sağolsun bizi kırmadı. Yine severek izlediğimiz Kuzey Yıldızı İlk Aşk dizisinin yemek işlerini Erkan Pamuk ile birlikte yapan Ömür Köpçü’yü de unutmamak lazım. Herkes elinden gelen desteği sağladı. Yayın sırasında alt yazı olarak geçen ve bu işin ortaya çıkmasını sağlayan; Şahin Enerji Yönetim Kurulu Başkanı ve Ordu Gölköylüler Eğitim Kültür ve Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Mustafa Şahin, Marmaris Ordulular Derneği eski başkanı ve Elibal İnşaat Yapı Malzemeleri Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Ali Elibal, Alanyurt Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Çetin Gündoğdu, Yılmazlar Elektrik Ceyhan Yılmaz, Erhan Yılmaz ve Burak Yılmaz, Özçelik Demir Çelik Çatı Sistemleri’nin sabihi Hüseyin Özçelik’e teşekkür etmeyi de bir borç biliyorum.
 
Dedikya, biz samimiyetle yola çıktık. Ama birileri bizim samimiyetimizi anlamadı. Kendini sanatçı zannedenler sağda solda konuştu. Sonrada çıktı sosyal medya hesabından adımı ağzına alma dedi. Bunu derken de, hem benim ismimi kullandı hem de Haber Gölköy’ü kullandı. İşin aslı bizim üzerimizden gündeme gelmeye çalıştı. Ona da eyvallah ama, ben şahsım olarak beğenmediğim hiçbir şeyi başkalarının önüne koymama gibi bir prensibe sahibim. Benim gözümde sanatçı olmak, eline mikrofon alıp çığırmak yada gidip parasını verip kaset yaptırmayla olmuyor. Bugün herkes parasını verip kaset yaptırabilir ve ben sanatçıyım diyebilir. Ama sanatçı olmak için önce ahlak olacak. Konuşmasını, oturmasını kalkmasını bileceksin. Neyin ne olduğunu ilk ağızdan soracak ve öğreneceksin ki konuşmaya hakkın olsun.
 
İsmini yazmayacağım arkadaş, biz afişleri bastırdıktan sonra yakın dostlarımıza sitem etti. Sosyal medyadan yaptığı yorumlarda, biraz da haklı olarak biz Gölköylü değiliz ki, olsaydık bizi de çağırırlardı dedi. İlk başta bu söylemine hak verdim. Ama baktım ki, aynı arkadaş işin başındaki kişi olarak sosyal medya hesabından beni silmiş ve engellemiş. Ben yine de, ortak bir arkadaşımızı arayıp şunu söyledim. Bu yayın biraz farklı oldu ve 4 kişi zaten yayın için çok fazla. Ama bir dahaki sefere onu da yayına almak istediğimizi söyle dedim.
 
Aslında dedim ya, bunları yazarak aslında o arkadaşa biraz prim yaptırmış oluyoruz. Ama bunları da bilmeniz gerekiyor diye düşündüm. Gölköylü olan herkes bizim başımızın tacıdır. Ama her yerde ben olacağım, yada ben en iyisiyim diye diğer insanları karalamak adamlık değildir. Sosyal medya paylaşımında bize mesaj attığını yalanını da söylemiş. O sayfanın sahibi benim ve sayfada benim şahsi numaram zaten yazıyor. Ama benim telefonuma o arkadaştan tek kelime mesaj gelmedi.
 
Şimdi, o arkadaşın paylaşımını olduğu gibi sizinle paylaşıyorum.
HABER GOLKÖY YÖNETİCİSI ERTAN KILIÇ DENİLEN BÜYÜK ZAT CAFER EVİN SESİNİDEN HOŞLANMIYORMUŞ . PROGRAMINA ALMAZMIŞ CAFER EVDE  ŞÖHRET OLMA YOLUNDA 30 YILDIR SANAT CAMİASINDAN BÜYÜK PARALAR KAZANDI ERTAN PROGRAMA ALMAZSA GERÇEKTEN COK  ÜZÜLÜR ZOR DURUMA DÜSER NE OLUR YALVARINDA PROGRAMINA ALSIN CAFER    SANATINIZDA SAYFANIZDA SİZİN OLSUN KİMSEYE YALAKALIK YAPACAK ADAM DEĞİLİM İŞİNİZE BAKIN BENİM İSMİMİ AGZINIZA ALMAYIN ÖNCE iNSANA SAYGIYI ÖGRENİN BEGENMEK FARKLI BİRŞEY SAYGI FARKLI BİR ŞEY İŞİNİZE BAKIN BENİ BU KONUDA BiRDAHA ARAMAYIN İNTERNET YAYININI BENDE İSTESEM YAPARIM BİZ ZATEN KANALA ÇIKIYORUZ HERKES HERKESİ SEVMEK ZORUNDA DEGİL BENİM BİR AHTIM VARDI ALBÜM YAPTI İSİNE GELMEYEN DİNLEMEZ SEVMEZ SAYGI DUYARIZ AMA USTUP FARKLI BEN ERTAN KILIÇ DIYE BİRİNİ SADECE SOSYAL MEDYADAN TANIRIM ODA BENİ TANIMAZ HAKKIMDA YORUMDA YAPMA HAKKINA SAHİP DEGİL SAYFAN SENİN OLSUN İŞİNE BAK BENİM İSMİMİ AGZINA ALDIGINI DUYMİM İNSANLAR ZATEN EKMEGİNİN PESİNDE İNTERNET YAYINI İZLEYİP FATURAYI KİM ÖDÜYOR ERTAN KILIÇMI ÖDÜYOR BEN 2 SAAT PROGRAMLARINA HİÇ KAPAMADAN İZLEDİM ADAM YERİNE ALIP MESAJLARIMA CEVAP BİLE VERMEDİLER SİZ KENDİNİZİ KİME PAHALIYA SATMAYA ÇALISIYORSUNUZ BENİM İSMİMİ BİRDAHA ANMAYIN BAŞIMIDA BELAYA SOKMAYIN BENİ BİLEN BİLİR BİLMEYEN ÖGRENSİN ÖYLE GELSİN
 
Şimdi bu yazdıkları burada dursun şimdi bizde cevap vererek, bu arkadaşa biraz daha prim yaptıralım. Birincisi senin ismini hiçbir şekilde ben ağzıma almadım. Kimse de bana gelip, bu adamı yayına alalım mı demedi. Önce onu bil. Sen kendi ismini ortaya kendin attın. İkincisi seni hiçbir şekilde aramadım. Aramam da. İstediğin yerde tabi ki yayın yapabilirsin. Bu ne beni nede Haber Gölköy’ü hiçbir şekilde ilgilendirmiyor. Eğer benim telefonuma senden gelen ve benim cevaplamadığım tek mesajın varsa hodri meydan. Yayınlarda yapılan yorumların hepsine cevap verme gibi bir durumumuz zaten olamaz. Ha sen kendine bir özellik arıyorsan kusura bakma, bizim için herkes eşit. Kimsenin bir ayrıcalığı yok olamazda. Senin ki biraz kendi kendine gelin güvey olmaya benziyor ama senin adını hiçbir şekilde, hiçbir yorumumda yada yazımda ağzıma almadım. Almamda. Ayrıca bizim birilerine iyi görünmek yada yaranmak gibi bir çabamız olmadı bugüne kadar. Bundan sonra da olmaz merak etme. Hem benim ismimi anmayın diyorsun hem de, beni engelleyip arkadaş listenden çıkarıp benim adımı açık açık yazarak, işin aslını bilmeyen insanlara hedef gösteriyorsun. Şunu sakın unutma, bu güne kadar biz kimseye pabuç bırakmadık. Öyle tehditvari sözleri biz işimiz gereği çok duyduk. Benim seninle ilgili öğreneceğim bir şey yok ama sen istersen önce tehdit ettiğin adamı öğren derim.
 
 
 

Bu yazı 671 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar