Reklam
Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Maaş almıyorum demeyle olmuyor Fikri Başkan!

11 Mayıs 2022 - 21:01

Sevgili Gölköylüler, Haber Gölköy olarak ilçemizin haklarını savunmaya ve söylenmeyenleri gündeme getirmeye devam ediyoruz. Yaptığımız haberleri önce yalanlasalar da, her zaman olduğu gibi bir süre sonra doğrulamak zorunda kalıyorlar. En son örneğini Ak Parti Gölköy Kadın Kolları Başkanı Aynur İnce’nin Gölköy Belediyesi’nden maaş aldığını ortaya çıkarmamızın ardından bir süre yalanlayan Fikri Uludağ, sonrasında ise seçimden 2 yıl sonraya ait belgeyi yayınlamamıza rağmen topu taca atmak için bizden önceki yönetim tarafından İŞKUR üzerinden işe alındığını söylemişti. Milletin düşünme yeteneğinin olmadığını zannedenler şunu unutmasınlar ki Gölköylüler bu açıklamayı yemedi. Çünkü İŞKUR’dan en fazla 9 ay çalışma süresi olduğunu herkes biliyor. Millet her şeyin farkında ama zamanını bekliyor.

Aynur İnce’nin ardından şimdi sırada bizzat Fikri Uludağ’ın kendisi var. Bildiğiniz gibi, Gölköy Belediyesi’nin bir iştiraki var GÖLBEL diye. Edindiğim bilgiye göre 12 kişi var GÖLBEL’de bunlardan biri müdür olarak görünen Fikri Uludağ. Diyeceksiniz ki belediye başkanı değil mi? Müdür olması doğal değil mi? Tabi ki normal gibi görülüyor. Ama, 108 personelin görev yaptığı Gölköy Belediyesi’nde GÖLBEL gibi bir iştirake ne ihtiyaç vardı. Gölbel’le ilgili kulağımıza gelen bilgilerde hiç iç açıcı değil. 2021 yılında yaklaşık bir milyon lira zarar ettiğine dair söylentiler var. GÖLBEL’le ilgili hiçbir bilanço yada bilgi yayınlanmadığı için yada Gölköy Belediye Meclisi’nde hiçbir görüşmede bilgi verilmediği için bu bilgilerin doğruluğunu kabul etmek lazım.

Ulugöl Tabiat Parkı tesisleri ve Taş ocağının yer aldığı GÖLBEL nasıl zarar edebilir ki? Önce bunu sorgulamak lazım. Ancak onun öncesinde en önemli konu GÖLBEL’den hatrı sayılır bir miktarda huzur hakkı alan Fikri Uludağ’ın hakkındaki bu iddiayı çürütmesi gerekiyor. Belediye meclisinde sözlü olarak maaş almadığını söylemiş Fikri Uludağ, doğru söylemiş. Şu an, GÖLBEL’den aldığı huzur hakkı payını hiçbir şekilde çekmiyor. Yani para almıyor. Ya sonrasında? Herhalde bu parayı bir yerlere bağışlamayacak. Çünkü GÖLBEL’in kayıtlarında görülen para şu an ay ay birikiyor. Yani başkanlık görevi bittiğinde verin benim paramı dediğinde kimse hayır diyemez. Eğer bu yazdıklarımız gerçek değilse çıkıp özür dilemesini de biliriz.
 

Bu yazı 550 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar