Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Mezarlıklar ve Canaze Hizmetleri Müdürü Gölköylü, ama Gölköy'de gasilhane yok!

07 Mayıs 2021 - 12:30 - Güncelleme: 07 Mayıs 2021 - 14:46

Dün sosyal medyada Gelecek Partisi İlçe Başkanı Ergül Güneş’in bir paylaşımını gördüm. Daha öncede bu konu dikkatimi çekmiş ve bazı görüşmeler yapmıştım. Ergül başkanın paylaşımının ardından bir iki kelamda biz edelim dedim. Şimdi sıkıntı şu, daha önce yaptığım araştırmada Ordu’da bulunan 19 ilçe içerisinde gasilhanesi olmayan iki ilçe var. Biri Aybastı diğeri ise Gölköy. Bilgi kesin değil ama kesin olmasına da gerek yok aslında. Sonuçta Gölköy’de bir gasilhane yok. Gölköy hem tarihi olarak hem de nüfus olarak Ordu’nun en büyük ilçelerinden biri. Ama işin daha bir ilginç yanı var. Ordu Büyükşehir Belediyesi Parklar ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Mezarlıklar ve Cenaze Hizmetleri Şube Müdürü Ali Cenap Seraslan Gölköylü.  27 Ocak 2020 yılından beri de bu koltukta oturuyor.

Türkiye’nin bir çok yerinden cenazemiz geliyor ve cenazelerimiz ya Ordu’da bekletiliyor yada cenaze araçlarında. Peki Gölköy gibi bir ilçeye bu durum yakışıyor mu? Gerçi Gölköy-Ordu yolu 10 yıldır yapılmadığına göre bu gasilhane işi de her halde bir 10 yılda çözülür diye düşünüyorum. Ama zoruma giden noktası şu, Gölköylü birinin en tepesinde bulunduğu bir kurumun Gölköy’e gerektiği gibi yatırım yapmamasıdır.

En büyük sorun Gölköy’ü yönetenlerin bu duruma itiraz etmemeleridir. Gölköy Belediye Başkanı Fikri Uludağ, Ak Parti Gölköy İlçe Başkanı Yaşar Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Ali Mert’e büyük görev düşmektedir. Yol ilçemiz için nasıl sorunsa gasilhane de aynı şekilde sorundur. Yol sorununu halletmeye çalışıp gasilhane sorunun göz ardı etmek doğru bir davranış değildir. Umarım Ali Cenap Seraslan kısa sürede Gölköy’e bu konuda bir müjde verecektir.


 
 

Bu yazı 408 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar