Ertan KILIÇ

Ertan KILIÇ

10. Köy

Ordu Ekrem Hoca ile İYİ olacak

09 Temmuz 2020 - 12:30 - Güncelleme: 10 Temmuz 2020 - 16:14

İYİ Parti'de konrge heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. İlçelerin kongreleri yapılırken İl başkanlığı için yaşanan yarışta devam ediyor. Ama şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, İYİ Parti Ordu İl Başkanlığı yarışında Gölköylü hemşerimiz Ekrem Şentürk’ün ismi ön plana çıkmaya başladı. Mevcut il başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya’nın sağlık sorunları nedeniyle aday olmayacağını açıklamasının ardından Kurucu İl Başkanı Tevfik Karabulut, Ali İhsan Aydın ve uzun yıllar siyasetin içinde bulunmuş, öğretmenlik döneminde bir çok genç yetiştirmiş ve enerji sektörüne atıldığı günden beri de yüzlerce gence iş imkanı vermiş Gölköyümüzün evladı Ekrem Şentürk adaylığını açıkladı. 
 
Ekrem Şentürk’ün adını, ben hiç Ekrem Şentürk olarak duymadım. İsminin geçtiği her platformda o hep Ekrem hoca olarak anıldı. İsminin geçtiği her yerde de, ya birinin sorununu çözmek için verdiği mücadeleyi, yada insanların haklarını savunduğunu duydum. Biz Gölköylüler olarak ya suyunun sertliğinden yada yaşadığımız zorlu coğrafi şartlardan dolayı biraz farklıyız galiba. Sahil kesiminin bizlere bakışının farklı olmasının nedeni de bu. Biz sahip olduğumuz saf duygularımızla hareket etmeyi tercih ederiz. Hesabımız yada ayak oyunlarımız yoktur. O yüzdende bildiğimiz doğruları genelde her yerde söyleriz. O yüzden de fazla sevilmiyoruz galiba. Ama Ekrem hoca bu yargıyı çoktan kırmış. Gittiği tüm ilçelerde partililerin yoğun ilgisiyle karşılanıyor. Ama eksik olan bir şey var bence. Gölköylüler daha kendini göstermedi.
 
Ordu’da artık Gölköylülerin ağırlığını kimse yok sayamaz. Altınordu’da bildiğimiz kadarıyla yaklaşık 56 bin Gölköylü yaşıyor. Neredeyse bir milletvekilini bağımsız aday bile olsa meclise sokacak bir nüfus. Peki Ordu’da siyasi bir ağırlığımız var mı? Maalesef istediğimiz boyutta değil. Gölköylülerin Ordu siyasetinde son dönemde adını duyurduğu üç isim var. Biri Ak Parti İl Başkanlığı yapan Uğur Çelenk, diğeri İYİ Parti İl Başkanlığı görevini hala yürüten Çiğdem Çelenk Karakaya. Şimdi de İYİ Parti İl Başkanlığı’na aday olan Ekrem hocamız.
 
Ekrem hoca, kişiliği ve duruşu ile şu anda başkanlık yarışında bir adım daha önde görünüyor. Yıllardır verdiği mücadelenin, yaptığı iyiliklerin ve duruşunun karşılığını alacak tabiki. Ancak, Ekrem hocanın en çok ihtiyaç duyduğu şey Gölköylülerin ona vereceği destek ve cesarettir. İnsanın bu tür mücadelelerde en çok ihtiyaç duyduğu şey doğup büyüdüğü, sokaklarında yürüyüp attığı her adımda hayaller kurduğu o toprakların insanının yanında olduğunu bilmektir. Hani düğünde cenazede insan yakınlarını ararya buda öyle bir şey. Ekrem hoca zaten 40 yıldır Ordu’da hayatını sürdüren, Ordu’nun her karışını yakından bilen bir isim.
 
Ben şuna inanıyorum, Ekrem Hoca’nın samimiyeti ve niyetini bilen herkes zaten onun yanında duracaktır. Ama onun hayallerini umutlarını ve düşüncelerini daha çok insana anlatmak bize, Ekrem hocayı tanıyanlara düşecektir. İçimizden biri olan ve bir çoğumuzla aynı sokaklarda yürüyüp bizim hayallerimize, umutlarımıza ortak olan mevcut il başkanı Çiğdem Çelenk Karakaya ve Ekrem hocayı yalnız bırakmayalım.
 
Ordu Çiğdem başkanla İYİ olmuştu Ekrem Hoca ile İYİ olmaya devam edecek.
 
 
 
 
 
 
 

Bu yazı 555 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum

Son Yazılar