Hacı Ali Elibal

Hacı Ali Elibal

Gurbette Gölköylü olmak

GENÇLERİN ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMA ZAMANI GELMEDİ Mİ?

18 Haziran 2020 - 11:11

Sevgili GÖLKÖYLÜ hemşerilerim gurbetten selam olsun güzel memleketimin güzel insanlarına. Sevgili dostlar Bu 4.’cü yazımda siz hemşerilerimle olmaktan onur duyuyorum. Sevdamız Gölköy dedik, bu yolda yürürken iyi ama kötü zorlu bir süreç yaşanmıştır. Hepimizin hayat hikâyesinde, her ne olursa olsun doğup büyüdüğünüz, güzel memleketimize, bizim bir vefa borcumuz var. Hiç kimsenin bana ne? Deme hakkı yok. Neden gurbet kaderimiz olsun ki? Yılda ne kadar kalabiliyoruz memleketimizde, hiç Gelemeyen de var, yılda bir kez olsun gelende. Gölköy’ün en önemli sorunu olan Ordu-Gölköy yolumuz hala bitmedi. Bu gidişle bitecek gibi de değil. Yakın süreçte biteceği söyleniyor. Ancak biz ne olursa olsun pes etmeden özlem duyduğumuz memleket sevdamızı, özlememizi gidermek için gidiyoruz doğduğumuz yere. Gençlerimiz artık bir birini tanımadan yetişiyor. O kadar çok kendini geliştirmiş insanımız var ki, kimi doktor olmuş, kimi avukat, kimi mimar. Öyle ki bir çok kurum ve kuruluşta müdürlük yapan gençlerimiz, hemşerimiz var. Birçok ilde siyaset yapan hemşerimiz var. 

Benim bir sitemim var. 30 mahallemizde ve il dışında yaşayan kendini yetiştirmiş insanlarımız neden her şeyi başkasından bekliyor? Neden hep birilerinden bir şeyler bekliyoruz? Kendini yetiştirmiş bu gençlerimiz neden fedakarlık yaparak sorumluluk almak istemiyorlar? Gölköy birliği ve beraberliği olması adına daha başarılı ve daha güzel yerlerde olmak adına bu birlikteliğe mecburuz. Bunu doğup büyüdüğümüz topraklar için, gençlerimiz için yapmak zorundayız. 

Gölköy için güçlü bir lobi oluşturabilirsek, bundan hem bizler, hem Gölköyümüz hem de çocuklarımız gençlerimiz fayda sağlayacaktır. Gölköy’ün geleceği Turizm’den geçmektedir. Doğal güzelliklerimizin, yaylalarımızın tanıtımı adına Gölköy Kurultayı çok önemlidir. Gölköy’ün ilk etapta Meslek Yüksek Okulu’na ihtiyacı vardır. Bunların oluşması için öncelikle bizim birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım. Biz bir ve beraber olursak, her alanda ve her konuda başaramayacağımız bir şey olamaz. Bu konularda İstanbul’da bulunan Gölköy Dernekler Federasyonu ve Ordu’da bulunan Gölköylüler derneği öncü olmalıdır. Bizlerinde görev alanlara destek olması gerekmektedir. Bizim birlikte yürünecek uzun bir yolumuz ve hep birlikte gür bir sesle söyleyeceğimiz sözlerimiz var. Marmaris’ten tüm Gölköy Sevdalısı dostları sevgi ve saygıyla selamlıyorum. Birlik beraberlik içerisinde sevgi ile kalın dostlar..

Bu yazı 505 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum