Hacı Ali Elibal

Hacı Ali Elibal

Gurbette Gölköylü olmak

Gurbetin ne olduğunu en iyi Gölköylüler bilir

08 Mayıs 2020 - 09:29 - Güncelleme: 08 Mayıs 2020 - 11:00

    Çok kıymetli gönül dostları, çok kıymetli hemşehrilerim. Bu sayfadaki ilk buluşmamızda sizlere gurbetten sımsıcak bir merhaba ile kelamlarıma başlamak istiyorum. Gölköy sevgisi, memleket sevdası bizleri boş bırakmadı ve gurbette de olsam sılaya bir şeyler yazma isteği geldi içimden.  Öncelikle şahsıma bu fırsatı veren Ertan Kılıç'a ve okuyan siz değerli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum.

     Gölköylü hemşehrilerim çok iyi bilirler gurbetin ne kadar dayanılmaz yürek sancıları yaşattığını: "Eşiğin ardı gurbet!" sözüyle vurgularlar sıla özlemini. Gurbeti en iyi onlar bilirler. Yaban ellerde ne canlar bırakmış olan Gölköylü hemşehrilerimden daha iyi kimse bilemez gurbetin ne olduğunu. 
 Ayrılık, insanın doğasında var. Her insan, vakti saati geldiğinde anadan, babadan, yardan, cümle dost ve akrabalardan uzak düşmek zorunda kalabilir. Önemli olan memleketinden ayrı olsan da memleketine neler kattığındır. Yıllarca şehrinden ayrı kalmış ve yine yıllarca Sivil Toplum Kuruluşlarında Kurucu Başkanlık, yöneticilik ve üyelik yapmış biri olarak çok iyi bilirim gurbetten bakınca sılanın ne demek olduğunu.  Gurbetten sılaya bakmak sadece tek bir Gölköy görmektir. Kim olduğu, hangi soydan sülaleden olduğu, hangi siyasi partiden olduğu hiç önemli olmadan sadece Gölköy'ü görebilmektir memleket sevdası. 
Yıllarca hep böyle baktık Gölköy'e. 
 Solcu- Sağcı demeden, Alevi- Sünni demeden sadece doğduğumuz memleketimiz dedik, vatan bildik Gölköy'ü ve öyle sevdik. 
Gölköyümüze kim bir çivi çakmışsa onu abi bildik kardeş bildik ve şehrimizi seven herkese saygı gösterdik. Çünkü Gölköylü olmak bunu gerektirirdi.  Lakin memleketi uzaktan sevmek yetmiyor bu şehir için neler yaptığımız da çok önemli. Bundan sonraki yazılarımızda şehrimiz, vatanımız, toprağımız, sılamız Gölköy'e ne katabiliriz Gölköy'ü nasıl bir adım daha ileriye taşıyabiliriz bunların hesabını yaparak siz değerli hemşehrilerimle ortak bir noktada buluşmak için mücadele edeceğimizi ifade etmek isterim.  Bu ilk yazım olduğu için siz değerli hemşehrilerime bir merhaba yazısı ile başlayalım istedim.  
 Ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim bütün vatandaşlarımın da aynı duyguda olduğu inancındayım. Birlikte Gölköy'ü bir adım daha ileriye taşımak için aynı duygularda olan bütün vatandaşlarıma Marmaris'ten saygı, sevgi, selamlarımı gönderiyor, hayırlı ramazanlar diliyorum.
 Sağlıklı günlerde görüşmek ümidi ile... 

Bu yazı 686 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum