Hacı Ali Elibal

Hacı Ali Elibal

Gurbette Gölköylü olmak

Güzel memleketimin Güzel insanları

23 Mayıs 2020 - 13:58 - Güncelleme: 23 Mayıs 2020 - 13:59

 
İlk yazımla birlikte memlekete olan, Gölköy'e olan sevdam ve sizlere olan hasretim daha da büyüdü.
Nasıl tarif edilir ki, Gurbet?
Bilinmezliğe çıktığımız hayat.
Ekmek kavgası adına yaşadığın toprakları, sevdiklerini ve sana ait her şeyini arkanda bırakıp, yeni bir hayata başlamak. Gurbette yeni kurduğumuz yaşam ne kadar rahatta olsa, aklınız hep geride, bıraktığınız memleketinizde ve sevdiklerinizdedir. Gurbet gidene de kalana da ağır bir yüktür. Bende bir gurbetçi olarak sizleri en iyi anlayanlardanım. Ne zaman memleketimin Gölköy'ün adı geçse Aklım şaşar, gözlerim dolar.
Mesafeler ne kadarda uzak olsa da kalben memleket sevdalısıyız. Gölköy'ümüzün birliği, kalkınması içinde tüm gönül dostlarımızla ve hemşerilerimizle her daim bir aradayız.
Amacımız ilçemizi güzelleştirmek, ismini daha güzel yerlere getirmektir.
Gölköy'ümüzün tarihi çok eski yıllara dayanır. Doğasıyla, yaşam şekli itibariyle birçok kabilelere beyliklere  ev sahipliği yapmıştır. Özellikle Ulu Göl hiç bozulmadan günümüze kadar gelebilen bir tabiat harikasıdır.
Bol oksijenin bulunduğu alabildiğine mavinin ve yeşilin buluştuğu adeta yalancı bir cennettir. Öyle ki ülke genelinde en uzun ömürlü insanların yaşadığı bir yerdir.
Turizm açısından gerek ülkemiz, gerek dünya turizmde büyük rol oynamaya adaydır. Aynı zamanda yerel yemeklerimiz ve yöresel oyunlarımız tanıtıma şüphesiz büyük destektir.
Sevgili Hemşerilerim,
Gölköy anlatılmaz, yaşanır, hissedilir.
Sloganıyla hep birlikte gönül gönüle yol alacağımıza hiç şüphem yok. Gölköy'ümüzü inşallah elbirliği ile en güzel yerlere taşıyacağız.
Şimdilik yazımızla da olsa birbirimize sesimizi duyuruyor olmaktan son derece mutluyum. Sevgili Erkan Kılıç'a ve siz değerli Hemşerilerime teşekkür ediyorum.
Yarın mübarek Ramazan Bayramı. Şimdiden her birinizin bayramını en içten dileklerimle kutluyor. Saygılar sunuyorum.
Sevgiyle kalın, Hoşça kalın
 
 

Bu yazı 324 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Birol metin
  2 ay önce
  Kalemine saglik kardesim hayirli bayramlar cok güzel ifade etmissin Her sey gölköy icin
 • Hacı Ali Elibal
  2 ay önce
  Sevdamız Gölköy kardeşim Teşekkür eserim sagolasin