Reklam
Hacı Ali Elibal

Hacı Ali Elibal

Gurbette Gölköylü olmak

Tek sevdamız da, tek partimiz de Gölköy

01 Ekim 2020 - 18:50

Bir fındık mevsimi daha bitti hayırlısıyla. Hazırına bereket diyelim. Bir süredir yazmadık, malum araya memleket ziyaretleri girdi. Kurban  Bayramı ve fındık mevsimi nedeniyle memleketteydik. Gurbette olanlar için memleket havası her zaman farklıdır. Bizim içinde çok güzeldi memleket havası almak. Tek sorun malum virüstü. Kimse kimseye gidip gelmiyor, gidilse de mesafe ve hep bir tedirginlik oluyor maalesef. Büyük şehirler sorun derken, köyler daha büyük sorun olmaya başladı. Köylerde virüsün yayılmasının en büyük nedeni, nüfusun bir anda artması oldu şüphesiz. 

Memlekette kaldığımız süre içerisinde maalesef koronavirüs nedeniyle tanıdığımız bir çok ismi kaybettik. Mekanları cennet olsun hepsinin. Fındık sezonunun bitmesinin ardından doğduğumuz yerden doyduğumuz yerlere doğru yolculuklar başladı. Şimdi kafalardaki en büyük soru işareti başlayan okullar oldu. Koronavirüs nedeniyle öyle sorunlarımız ortaya çıktı ki, velilerin hepsi tedirgin, herkes şu soruyu soruyor: Ne olacak bu eğitimin hali? Sınav sonuçlarına baktığımızda bir başarı da yok. Sağlıkçılar tedirgin. Aylardır yoğun tempoda çalışıyorlar ve yoruldular. Bizi etkilediği gibi onları da en çok etkileyen tabi ki sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olayları oldu. Bu insanlara yazık değil mi? Sadece bizlerin sağlığı için mücadele eden bu insanlara ayıp olmuyor mu? Sağlıkçılarımıza yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyor ve inşallah hak ettikleri cezayı alırlar diyorum. Ama adaletin olmadığı yerde bu ve buna benzer sorunlar tabi ki olacak. 

Adaletsizlik konusunda hangi birini sayalım ki, kadına yönelik şiddet, sanatçıyım diye ortalıkta dolaşan birinin yaşlı bir adama yaptığı saldırı, dini istismar eden ve kendini din adamı olarak lanse edenlerin yaptıkları, tarikatların durumu say say bitmiyor. Bunların ortadan kalkması için hiç şüphesiz cezaların caydırıcı olması lazım. Umarım bir gün adalet düzeni gelir ve bu aksaklıklar düzelir. 

Gölköy’de yaklaşık bir ay kaldık. Bu süreçte Ordu’da bir çok ziyaret gerçekleştirdik ve dostlarımızın çayını içerek sohbet etme fırsatı bulduk. Ulugöl’de yaptığımız dost sohbeti ayrı bir güzeldi. Gölköy Belediyesi, Gölköy Dernekler Federasyonu, Ordu’da bulunan Gölköylüler Eğitim ve Kültür Derneği, oda başkanlarımız ve ilçe  başkanlarımızla istişarelerde bulunduk. Gölköylülerin hakettiği yerlere gelebilmesi için elimizden gelen çabayı göstermeye devam edeceğiz. Bizim tek amacımız GÖLKÖYLÜ hemşerilerimize faydalı olmaktır. Gölköy için umut ediyoruz ki, hep birlikte hareket edeceğimiz ve kararlar alacağımız günler yakın. Tabi ki bu süreçte İstanbul’da bulunan Gölköy Dernekler Federasyonu ve Ordu’da bulunan Gölköy Eğitim ve Kültür Derneği’mize çok işler düşmektedir. 

Başta İstanbul olmak üzere, Alikahya, Bursa, Marmaris, Gebze gibi bir çok ilde bulunan hemşerilerimizin daha iyi görevlerde olması için birlikte hareket etmeliyiz. Gölköylüler hem eğitim olarak hem donanım olarak gayet donanımlı ve bilgililer. Bizler birlik ve beraber olduğumuz sürece yapamayacağımız hiçbir şey yok.  

Artık birbiriyle uğraşan Gölköylüler yok. Artık birlikte neler yapabiliriz diye konuşan ve istişare eden Gölköylüler var. Hangi meslekten ararsanız var artık Gölköy’de. Doktoru, mühendisi, mimarı, bürokratı, yöneticisi ne ararsanız var. Artık herkesin elini taşın altına koyma vakti geldi de geçiyor bile. Umarım Gölköy’ün değerleri de bu süreçte sorumluluktan kaçmaz ve elini taşın altına koyar. Bizim tek bir siyasi partimiz var Gölköy, tek bir sevdamız var yine Gölköy. Artık ben değil biz varız sevgili dostlar. Biz olursak güçlü oluruz. Gölköy birlikteliğini sağlamak, her Gölköylünün görevi. Yeter ki, bizler isteyelim. Altınordu’da bulunan 55 bin Gölköylü etkin olmayacaksa, İstanbul’da bulunan 70 bin Gölköylü etkin olmayacaksa ne anlamı var. Artık Gölköylülerin devri başlıyor. Ama tek yapmamız gereken siyasi kimliklerimizi bir yana bırakıp, birlik ve beraberlik içerisinde olmak. Bakalım ilerleyen günlerde neler göreceğiz. Şimdilik kalın sağlıcakla....

Bu yazı 1372 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum