Reklam
Hacı Ali Elibal

Hacı Ali Elibal

Gurbette Gölköylü olmak

Yarın çok geç olabilir!

19 Haziran 2022 - 21:00

Sevgili Haber Gölköy takipçileri, gurbette yaşayan bir Gölköylü kardeşiniz olarak bazı uyarılarda bulunmak istiyorum. Artık Türkiye'nin seçim atmosferine girdiğini rahatlıkla görebiliyoruz. Gölköylüler olarak şimdiden tedbir alma zamanı değil mi sizce? Gölköylülerin nüfus olarak yoğun olduğu, İstanbul, Ordu, Kocaeli, İzmir, Bursa, Marmaris gibi bölgelerde artık bir şeyler yapma zamanımız gelmedi mi sizcede? 

Altınordu'da, Çekmeköy'de, Bağcılar'da, Kocaeli'de, Alikahya'da, Marmaris'te, Bursa'da, İzmir'de artık sesimizi yükseltmemiz gerekmiyor mu? Aslında burada en büyük görev başta Gölköy Dernekler Federasyonu Başkanı Necati Özdemir'e ve Gölköylü sivil toplum kuruluşlarına düşüyor. Özellikle Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde artık en azından bir daire başkanlığında artık bir hemşerimizi görmek istiyoruz. İstiyoruz değil, Gölköylü o kadar çok değerimiz var ki, o değerlerimizin hakettiği yerlere gelmesi için artık taşın altına elimizi koymamız lazım. 

Artık siyasi parti ayrımı yapmaksızın, her bir Gölköylünün hangi siyasi partiye kendisini yakın hissediyorsa o parti içerisinde siyaset yapması gerekiyor. AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Parti gibi mecliste yer alan siyasi partilerde daha çok hemşerimizin görev alması ve ön planda olması gerekiyor. Özellikle İstanbul'da siyasi partilerde Gölköylü hemşerilerimizin isimlerinin ön planda olması gayet güzel. Ama yeterli değil. Hem ekonomik gücümüzü hemde birlik ve beraberliğimizi siyasi partilerde de yansıtmamız gerekiyor. Heba edilecek bir beş yılımız daha yok maalesef Gölköylüler olarak. 

Hep söylüyorlar ya Gölköylüler mısır ekmeği gibi diye. Artık bir birimizle uğraşmak yerine birlik ve beraberlik içerisinde hareket etme zamanı çoktan geldi de geçiyor bile. Daha fazla zaman kaybetmemek, Gölköyün ve Gölköylülerin hakettiği yere gelmesi için sahip olduğumuz değerleri ön plana çıkarmalı ve birlikte hareket etmeliyiz. Burada en büyük görev kanat önderlerimiz ve hiç şüphesiz Gölköy Dernekler Federasyonu Başkanı Necati Özdemir'e düşmektedir. Eğer biz birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmez ve birbirimizle uğraşmaya, bir birimizin eksiklerini ortaya çıkarmak için uğraşmaya devam edersek daha çok başkalarının karşısında yaka iliklemeye devam ederiz. Başkalarının karşısında yaka iliklemek yerine kendi değerlerimizin karşısında yaka ilikleyelim. Gelin birlik beraberlik içerisinde, yaklaşan seçimi Gölköylüler için bir fırsata çevirelim. Yoksa gerçekten yarın çok geç olabilir. 
 

Bu yazı 659 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum