Hamdi YILDIZ

Hamdi YILDIZ


Gelişmiş bir GÖLKÖY için; STRATEJİ ve LOBİCİLİK.

28 Mayıs 2020 - 19:04


 
Lobilerin ilçe,il ve ülke üzerindeki etkin yaptırım güçlerinin hepimiz farkındayız. Ama buna rağmen Gölköy olarak hala bu konuda oldukça eksiğiz.
 
Uzun yaşamın adresi, Oksijen diyarı Gölköy’ümüzün; kendisini  sosyal, siyasi ve ekonomik sorunlarını çözebilmesi için; lobi çalışmalarının profesyonel bir plan dahilinde, sadece bu işe yoğunlaşmış üstün nitelikli, STK başkanları, muhtarlar, siyasi parti ilçe başkan ve yöneticileri, kanaat önderleri, girişken işadamları, akademisyenler, bürokratlar, genç bir beyin takımıyla yapılması lazım. Bir an evvel bu olgunun farkındalığına varılarak yeterli bütçeler oluşturulmalı ve çalışmalar ivedilikle başlatılmalıdır.
 
Bunu gerçekleştiren il ve ilçelerin TBMM başta olmak üzere, birçok yerde başarı sağladığını siyasi ağırlık elde ettiğini görüyoruz.
 
Yeni, sistemli çalışma prensibi artık burayı işaret ediyor. Aksi takdirde ağzımızla kuş tutsak kendimizi ifade etme ve kabul ettirme yöntemlerimiz sekteye uğrayacaktır. Olduğumuz yerde saymaya devam edecek bu kısır döngü devam ettikçe işsizlik, göç gibi başlıca sorunlarımız başta olmak üzere İlçemizin sorunları kronikleşecek ve  kangren haline gelecektir.
 
Gerek Gölköy, gerekse Ordu ve İlimiz dışında gurbet ellerdeki Gölköylü hemşerilerimizin, iş insanı, akademisyeni, siyasetçisi, kanaat önderi var bunların tespitini mutlaka yapmalı, bir araya getirmeli ve birbirimizden nasıl faydalanır da ilçemize katkı sağlarız, bunun istişaresini STK'lar öncülüğünde yapmalıyız. Bu konuda Gölköy Dernekler Federasyonu (Göl-Def) ve Gölköy belediyemize çok iş düşüyor.
 
Lobicilik nedir biliyor musunuz?
Nüfuz satın alma sanatıdır.
 
Gölköy'ün gelişiminin önündeki engelleri kaldırmak ve TBMM başta olmak üzere siyasi güç elde etmek için mutlaka lobi çalışması yapmalı, kendi aramızda kendi sorunumuzu tartışıp enerji ve zaman kaybetmeye mutlaka son vermeliyiz.
Oluşturacağımız bu lobinin bütün faaliyetleri gizlilik içermeli. Sistem, disiplin içinde yürümeli.
 
Yapılacak şeyler o kadar fazla ki; yazdıkça, düşündükçe dikkatim dağılıyor.
 
Güzide ilçemiz, baba ocağımız, anavatanımız Gölköy lehine ve aleyhine çalışma ve yatırım gündeme gelse; bizi savunacak yeterli milletvekiline, bakan ve bürokrata sahip miyiz?
 
Bunu başarmak kaliteli bir lobicilik ile olur. Bu hiçte zor değil...!
 
Artık devir başka bir devir, sistem başka bir sistem...
 
Ordu'nun yetim ve öksüz çocuğu olmak yerine, gelişmiş ve söz sahibi bir ilçe olmak istiyorsak ‘’Lobiciliği, Gölköy Politikası’’ haline getirmeliyiz. Ancak bu şekilde gelişmiş, sorunları çözülmüş ilçe statüsüne ulaşabilir, haklarımızı layıkıyla savunabiliriz.
Başarılarımızı lobicilik ile katlayarak taçlandırmak, Gölköy'e ve Gölköylüye yakışan en akilane davranışımız olacaktır.
 
Yeni Türkiye'de konjonktür bu şekilde işliyor. Ayak uyduramayan geri kalır.
 
Evet değerli dostlar saygıdeğer Gölköylü hemşerilerimiz, sürçü lisan ettiysek affola bir sonraki yazılarımızda STK başkanlarımız, muhtarlarımız, kanaat önderlerimiz, belediye başkanımız, iş adamlarımızla yazılarımızda soru-cevap şeklinde devam edeceğiz inşallah.
 

Bu yazı 1460 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Çetin Güneş
  4 ay önce
  Sayın Baykan "Nüfuz Satın Alma" teşhisi çok yerinde olmuş. Yüreğinize sağlık.
 • BİRLİKTE DEĞİŞİM
  4 ay önce
  Sn Hamdi Yıldız başkanım dilinize, yüreğinize saglık.Oldukça etkiyeci bir yaklaşım ortaya koymuşsunuz.Tüm GÖLKÖY'lüler ifade ettiğiniz eksende elbirliği ile birleşse ve hedet Gölköy'ü geliştirme proğramına girişseler, bu girişimi güçlü bir lobiye dönüştürseler GÖLKÖY Ordu'nun cazibe merkezi haline gelir.Saygı ile..