Reklam
Hasan TAŞ

Hasan TAŞ

Son Tanıklar Göçmeden

Türk Komandosu öksüz kaldı

12 Mayıs 2020 - 20:46


Milli değerlerini ve Kahramanlarını unutmayanlardan Allah razı olsun. Fox tv ailesine bu değerlere sahip çıktığı için “KIBRIS PLATFORMU” olarak teşekkür eder, şükranlarımı sunarım. 
Türk Ordusunun en seçkin Komando birliklerinin kurucularından ve Kıbrıs Barış Harekatının Kahramanlarından, 30. Jandarma Genel Komutanı Gazi (E) Orgeneral Adnan Doğu paşa dün sessiz sedasız sonsuzluğa uğurlandı. Fox tv dışında ve bu ülkenin Devlet Televizyonu dahil hiç bir kanalda yer verilmedi. İçimiz acıdı. Bir kere Adnan DOĞU paşa şatafata ve gösterişe hiç önem vermezdi. O Türk Ordusunda öyle bir iz bırakmıştıki onun emrinde çalışmış olan subay, astsubay ve askerleri hep şunu söylüyorlardı Komutanımızdı ama aynı zamanda o bizim “BABAMIZDI” Adnan DOĞU paşa gönüllerde böylesine derin iz bırakmıştı. Sayın Komutanımızla  yakınlık kurmuş ve onun sevgisini ve güvenini kazanmış biri olarak kendimi çok bahtiyar hissediyorum. 

Kendi evinde onun çok değerli anılarını dinlemiş ve kayıt altına almıştım. her gittiğimde de beni çok içten ve sımsıcak karşılaşmıştı. Onun Babacan kişiliği benimde ruhumda çok derin bir iz bıraktı. Kayıt altına aldığım anıları Kıbrıs Barış Harekatı Tv isimli Youtube kanalımda yayınladım. Merak edenler oradan izleyebilirler.  Şimdi düşünüyorumda iyiki de bu anıları kayıt altına almışım. 

Bu ahde vefasızlık güzel ülkemize hiç yakışmadı. Tüm ulusal kanallarda vefat haberi yayınlanmalıydı. Kahraman komutanımızı hiç olmazsa son yolculuğun da bu ülkenin gençlerine tanıtılmalıydı. Ama maalesef bu yapılmadı. Bir kez daha söylemeliyimki Kahramanlarını unutanlar birgün  gelirki kahramansız kalırlar.  Umarım bunlardan ders alınır ve bundan sonraki kahramanlarımıza böyle vefasızlık yapılmaz. 

Komutanımızın Kıymetli eşi Nur Anneye Oğulları Olgun ve  Okan Doğu’ya diğer aile fertlerine ve  sevenlerine 
başsağlığı diyorum . Sayın Komutanımızın mekanı cennet, ruhu şad olsun. 
Saygılarımla.
 

Bu yazı 2917 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum