Necati Özdemir

Necati Özdemir

Gurbette Birlik Olmak

Var olmak için birlikte olmamız lazım

13 Mayıs 2020 - 08:34

Merhaba sevgili Haber Gölköy ailesi, Gölköy'ün birlik ve beraberliği için önemli bir oluşumun daha başındayız. Umarım ki, Haber Gölköy'de Gölköy Dernekler Federasyonu gibi Gölköy'ün birlik ve beraberliğini en iyi şekilde yansıtacaktır. 

Ben Gölköy Dernekler Federasyonu Başkanı olarak öncelikle sizlere Göl-Def ailesinin oluşumundan bahsetmek istiyorum. Federasyonumuz 23 Nisan 2016'a kuruldu. Ancak öncesinde de 2.5 yıl boyunca çalışmalar ve istişareler düzenledik. Bu çalışmaların ardından 2016 yılının Eylül ayında Gölköy Dernekler Federasyonu olarak birinci kongremizi gerçekleştirdik. Gölköylüler olarak bir ilki gerçekleştirmektende büyük bir gurur duyduk. Çünkü, Gölköylüler olarak başta sn. Belediye başkanımız, sn. dernek başkanlarımız ve Gölköylüler olarak, İstanbul'da faaliyet gösteren 17 derneğin katılımı ile Gölköy Dernekler Federasyonu kurulmuş oldu. İlk kongremizde tek aday olarak dernek başkanları ve delege arkadaşlarımın oluruyla başkanlığa seçildik. Biz gölköylüler olarak İstanbul’da bulunan Gölköylülerin misafirliğini bitirmiş olduk, İstanbul’da Gölköylüler 2016 yılından sonra misafir değil ev sahibi haline geldi. 3 Gölköylü bir araya gelemez diyenlere 17 dernekle bir araya gelerek bir mesaj vermiş olduk ve GÖLDEF bir ışık yakmaktadır. Bundan sonra Gölköylülerin ışığını kimse söndüremez, 250 bin Gölköylü Tek yürek haline geldiğini unutmayalım bizim siyasetimiz Gölköy siyaseti, partimiz Gölköy partisi, bundan sonra da bu şekilde devam edecektir.

 
Yılan sıkışınca toprağa girer, insan sıkışınca köyüne gider. Allah bizleri Gölköysüz bırakmasın.
İstanbul’da kurulan dernek ve başkanlarının yönetimini kutluyorum onlar illerine, ilçelerine, köylerine sahip çıktı. Gurbet ellerde hemşerilerini yalnız bırakmadı, Bir Ordulu olarak 350 derneğin başkanlarını kutluyorum ve Ordulu basınımızı sanatçılarımızı, yerel televizyon kanallarımıza da bizlere her zaman sahip çıktığı için şükranlarımı sunuyorum. Bir şiirle bu yazıma son vermek istiyorum. 

Bir baş ol ki oğul, dimdik durasın.
Çiğneyip ezilmeyesin.
Bir göz ol ki oğul, iyiliği göresin,
Peşinden yürüyesin.
Bir dil ol ki oğul, zehire bal süresin,
Bir el ki oğul, yoksulu giydiresin.
Bir yürek ol ki oğul, her zaman hak diyesin.
Ayak olursan oğul, karınca ezmeyeceksin.
Vakit kıymetli oğul, sakın boş gezmeyceksin.

Haber Gölköy ailesine ve tüm Gölköylülere, Ordululara selamlarımı saygılarımı sunarım.
 

Bu yazı 443 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum