Zübeyir BEKİROĞLU

Zübeyir BEKİROĞLU

Vuslat

Gölköy Kurultayı

15 Mayıs 2020 - 00:01

Başlığa bakıpta, kurultay yapıldı ve ben duymadım diye düşünebilirsiniz,fakat korkmayın birşey kaçırmadınız,çünkü maalesef böyle bir kurultay yapılmadı. 
Peki,Gölköyün kalkınması için çok önem arz eden,kurultay neden yapılamıyor, veya yapılmasına gerek duyulmuyor. Bu etkinlikler,genellikle belediyeler uhdesinde gerçekleştirilmektedir.
Belediye Başkanı diyebilir ki,ilçenin sorunlarının farkındayım,çözüm yollarını da biliyorum ve ne gerekirse yapıyorum,böyle bir etkinliğe gerek yok,ya da değişen birşeyin olmayacağı inancına sahip olabilir.Böyle bir kurultayın yapılmasını düşünmemişte olabilir. 
Neyse,kim neden yapmadı veya yapamadı ondan ziyade neden kurultayın yapılması gerektiği ile ilgili fikirlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum. Memleketimizden,gurbete göç etmiş veya eğitim tahsili için ayrılmış olan,halen yüreği Gölköy için atan,yüzlerce hemşerimize doğdukları topraklara vefa borcunu ödeme fırsatı verecektir. 
Çünkü,bu topraklar öyle verimli topraklar ki,Türkiye’nin önde gelen ve kendinden söz ettiren,başarılı akademisyenleri,sanatçıları,üst düzey sporcuları,örnek iş adamları,milletvekili,belediye başkanı,kaymakamı, emniyet müdürleri,gazetecileri ve çok başarılı bürokratlar yetiştirmiştir. 
Bu kadar zengin,donanımlı insanlara sahip olan Gölköyümüzün,bu değerlerden istifade etmesi en doğal hakkıdır. 
Çünkü bu insanlar,doğdukları topraklara duydukları özlemi ve vefa duygusunu hiç bir zaman kaybetmemişlerdir. 
Böyle bir şey gerçekleştiğinde,biz diyeceğiz ki,Gölköylü ne değerlerimiz varmışta biz farkında bile olamamışız. Allah sayılarını arttırsın. Onlarla gururlanıyorum ve geleceğe dair umutlarım artıyor. 
Peki,bu kadar birbirinden kıymetli hemşerilerimizle,kurultayda ne yapayacağız? 
Öncelikle,nelere sahip olduğumuzu idrak edeceğiz. Sonra teşhis konulacak ardından tedavi için gerekli adımları hep beraber atacağız. 
Çünkü,bizim yıllardır sahipsizliğimizin ve siyasi olarak yok sayılmışlığımızın vermiş olduğu ve kangren olmaya yüz tutmuş sorunlarımız var. 
Bizim,tarım, hayvancılık ve turizm ile ilgili sorunlarımız var. 
Bizim,yapılan yatırımlardan adil bir şekilde istifade edemediğimiz gibi bir gerçeğimiz var. 
En büyük ilçelerden olmamıza rağmen,ilçemizde bir fakülte veya iyi bir yüksekokul bulunmaması gibi bir unutulmuşluğumuz var. 
Bizim eğitim sorunumuz var,
bizim estetik bilinçlenme ile ilgili sorunumuz var ve Gölköyümüzün daha güzelleşmesi için,halkında katılımıyla gerçekleşecek yarışmalara ve organizasyonlara ihtiyacımız var. 
Bizim,İlçe sınırları içersinde bulunan yeraltı ve yerüstü kaynaklarımızı yeteri kadar kullanamama gibi sorunumuz var. Ömüre ömür katan, en uzun ömürlü insanlarımızın yaşadığı ilçemizin,yeteri kadar tanıtımının yapılamaması ve bu nedenle büyük bir fırsat olan sağlık turizminin hayata geçirilememesi gibi bir sorunumuz var. 
Bizim,gençlik gibi çok önemli bir sorunumuz var. Artık gençlerimizin hayallerini gerçekleştirecek hedeflere ulaştıracak projelere ihtiyacı var. 
Bizim,işsizlik gibi çok önemli bir sorunumuz var. 
Bizim,çiftçimiz ve köylümüz dertli sıkıntılı ve ciddi manada büyük bir desteğe ihtiyacı var. 
Bu ve buna benzer yıllardır birikmiş daha çok sorun sayabiliriz. Bu kadar yığılmış sorunlar,ancak ortak akıl ve büyük bir güç birliği ile çözülecek duruma gelmiştir. Bu sorunlara duyarsız kalmak mümkün değildir. 
Herkes üzerine düşen görevi layıkıyla yapmalı ve gövdesini taşın altına koymalıdır. 
Bu ortak bilincin,Gölköy kalkınma kurultayı ile sağlanacağı umudunu yineliyor ve yüksek bir sesle: Bu kurultayın meşalesini yakmasını arzuladığım Belediye Başkanımıza,Siyasi parti temsilcilerine,Derneklerimize,
Federasyonumuza ve yürekleri Gölköy için çarpan tüm  hemşerilerime sesleniyorum:
Hiçbir siyasi parti ayrımı göstermeden,ortak paydamız ve sevdamız olan Gölköy için  bir araya gelerek,Gölköyümüzün menfaatine olacağına inandığım,büyük Gölköy kurultayını hep beraber,büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleştirelim. Gölköy için,umutlarımızı hep beraber yeşertelim.
Selametle kalın..

Bu yazı 3882 defa okunmuştur.
Reklam

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum